Leaflet Maps Marker Free/Pro - en to ca translation catalogue (1241 entries)

en:  The height of the minimap in pixels.
ca:  L'alçada del minimapa en píxels.

en: (allows using a custom background for your QR codes)
ca: (Permet l'ús d'un fons personalitzat per als seus codis QR)

en: (for marker listings below multi-layer maps only)
ca: (solament per a marcadors llistats a la part inferior de mapes multicapa)

en: (frequently asked questions)
ca: (preguntes més freqüents)

en: (required) Comma-separated list of WMS layers to show
ca: (necessari) llista separada per comes de les capes WMS que cal mostrar

en: <a href="%1s" target="_blank">click here for more information on ad positions which might cause conflicts with Google AdSense programme policies</a>
ca: <a href="%1s" target="_blank">feu clic aquí per obtenir més informació sobre les posicions d'anuncis que poden causar conflictes amb les polítiques del programa AdSense de Google</a>

en: <a href="%s">Please renew your access to updates and support to keep your plugin up-to-date and safe</a>.
ca: <a href="%s">Si us plau renovi el seu accés a actualitzacions i suport per mantenir el seu connector al dia i segur </a>.

en: <strong>Attention: your are using the outdated ionCube loaders v%1s</strong><br/>You need to have ionCube loaders version 4 or greater for "Leaflet Maps Marker Pro" to run properly.<br/>Please <a href="%2s" target="_blank">get the newest loader files directly from ioncube.com</a> - if you need help, <a href="%3s" target="_blank">please get in contact - we will be happy to help!</a>
ca: <strong>Atenció: utilitzeu carregadors obsolets de ionCube  v%1s</strong><br/>Necessita descarregar ionCube loader versió 4 o superior per que "Leaflet Maps Marker Pro" funcioni<br/> Si us plau<a href="%2s" target="_blank">obtingui els arxius més recents del carregador directament de ioncube.com</a> - si vostè necessita ajuda, si us plau <a href="%3s" target="_blank">contacti amb nosaltres - estarem encantats d'ajudar</a>

en: <strong>Beta testing is enabled - updates will be downloaded from the beta release channel</strong><br/>Beta versions may be used on production sites on your own risk only as they might be unstable!<br/>Important: please <a href="%1s">save the settings manually</a> after each plugin update and <a href="%2s" target="_blank">use the helpdesk</a> for feedback.
ca: <strong>Les proves beta estàn activades - Les actualitzacions es poden descarregar des del canal Beta</strong><br/>Les versions beta poden ser utilitzades en els centres de producció sota el seu propi risc, ja que poden ser inestables<br/>Important: si us plau <a href="%1s"> guardar la configuració de forma manual</a> després de cada actualització del connector i<a href="%2s" target="_blank">utilitzeu el servei d'assistència</a> per obtenir retroalimentació.

en: <strong>Important information for multisite installations:</strong><br/><h3>Please update the plugin "Leaflet Maps Marker" to the latest version (to avoid data loss when the plugin "Leaflet Maps Marker" gets deleted)!</h3>This message will disappear as soon as the free plugin has been updated.
ca: <strong>Informació addicional per instal·lacions multilloc:</strong><br/><h3> Si us plau, actualitzeu el connector "Leaflet Maps Marker" a l'última versió (per evitar la pèrdua de dades quan el connector "Leaflet Maps Marker" s'elimina)!</h3> Aquest missatge desapareix quan el connector gratuït s'ha actualitzat.

en: <strong>Thanks for purchasing a valid license key for Leaflet Maps Marker Pro!</strong><br/>To finish the installation please FIRST update the inactive plugin "Leaflet Maps Marker" to the latest version and THEN delete the plugin in order to avoid plugin conflicts!<br/><h3>Deleting the plugin "Leaflet Maps Marker" before updating to the latest version will result in data loss!</h3> This message will disappear as soon as the free plugin has been updated and deleted.
ca: <strong> Gràcies per la compra d'una clau de llicència vàlida per Leaflet Maps Marker Pro!</strong><br/> Per finalitzar la instal·lació, si us plau actualitzi el connector inactiu "Leaflet Maps Marker" a l'última versió i després esborri el connector per per evitar conflictes!<br/> <h3>Eliminar el connector "Leaflet Maps Marker" abans d'actualitzar a l'última versió es traduirà en la pèrdua de dades</h3> Aquest missatge desapareix quan el connector gratuït s'ha actualitzat i suprimit.

en: <strong>Thanks for purchasing a valid license key for Leaflet Maps Marker Pro!</strong><br/>To finish the installation please delete the inactive plugin "Leaflet Maps Marker" in order to avoid plugin conflicts! This message will disappear as soon as the free plugin has been deleted.
ca: <strong>Gràcies per la compra d'una clau de llicència vàlida per Leaflet Maps Marker Pro</strong> <br/>Per finalitzar la instal·lació us plau elimini el connector inactiu "Leaflet Maps Marker" per tal d'evitar conflictes de connector! Aquest missatge desapareix quan el connector gratuït ha estat eliminat.

en: <strong>Warning: you are using the plugin cformsII which is causing the TinyMCE editor to break when creating new maps!</strong><br/><br/>Here is how to fix this:<br/>1. click on to "cformsII" / "Global Settings" in your WordPress admin menu<br/>2. open the tab "WP Editor Button support"<br/>3. check the option "Fix TinyMCE error"<br/>4. save changes<br/><br/>If you do not see this option in your settings, please upgrade to the latest version first (this has to be done manually - see plugin website http://www.deliciousdays.com/cforms-plugin/ for details)<br/><br/>This message will disappear automatically when the cformsII option "Fix TinyMCE error" is checked.
ca: <strong>Atenció: esteu utilitzant l'extensió cformsII que pot fer que l'editor TinyMCE casqui quan es creen mapes!</strong><br/><br/>Aquí teniu com solucionar-ho:<br/>1. feu clic a "cformsII" / "Configuració global" al menú d'administració del WordPress<br/>2. obriu la pestanya "WP Editor Button support"<br/>3. activeu l'opció "Fixa l'error TinyMCE"<br/>4. deseu els canvis<br/><br/>Si no veieu aquesta opció en la configuració, actualizeu primer a la darrera versió (això s'ha de fer manualment - mireu la pàgina web de l'extensió http://www.deliciousdays.com/cforms-plugin/ per a més detalls)<br/><br/>Aquest missatge desapareixerà automàticament quan s'activi l'opció "Fixa l'error TinyMCE" del cformsII.

en: <strong>Warning: you are using the plugin jQuery Colorbox which is causing maps to break!</strong><br/><br/>Here is how to fix this:<br/>1. click on to "Settings" / "jQuery Colorbox" in your WordPress admin menu<br/>2. Uncheck the setting "Automate jQuery Colorbox for all images in pages, posts and galleries:"<br/>3. check the setting "Automate jQuery Colorbox for images in WordPress galleries only:" instead<br/>4. save changes<br/><br/>This message will disappear automatically when the jQuery Colorbox option was updated.
ca: <strong>Atenció: esteu utilitzant l'extensió jQuery Colorbox que pot fer que casquin els mapes!</strong><br/><br/>Aquí teniu com solucionar això:<br/>1. feu clic a "Configuració" / "jQuery Colorbox" al menú d'administració del WordPress<br/>2. Desactiveu la casella "Automatitza jQuery Colorbox pr a totes les imatges, entrades i galeries:"<br/>3. activeu per contra la casella "Automatitza jQuery Colorbox per a les imatges de les galeries del WordPress solament:"<br/>4. deseu els canvis<br/><br/>Aquest missatge desapareixerà automàticament quan l'opció del jQuery Colorbox option s'actualitzi.

en: A graphic advertising your World. Format: 180x120 pixel, transparent PNG
ca: Una publicitat gràfica del seu món. Format: 180 x 120 píxels, PNG transparent

en: A graphic spotlighting your World in promotions. Format: 1024x500 pixel, transparent PNG
ca: Un gràfic destacant el seu món a les promocions. Format: 1024x500 píxels, PNG transparent

en: A high resolution icon for your World which can be included in features. Format: 512x512 pixel, transparent PNG
ca: Una icona d'alta resolució per el seu Mon, que es pot incloure a característiques. Format: 512x512 píxel, PNG transparent

en: A layer with the ID %1s does not exist
ca: No existeix una capa amb el ID %1s

en: A marker with the ID %1s does not exist
ca: No existeix un marcador amb el ID %1s

en: A promotion text describing your World in more details.
ca: Un text que descrigui la seva promoció mundial en més detalls.

en: A short name for your World, should only be up to 20 characters, to be used when there is not enough space.
ca: Un nom curt per el seu Mon, només ha de tenir un màxim de 20 caràcters, que s'utilitzen quan no hi ha espai suficient.

en: A simple scale control that shows the scale of the current center of screen in metric (m/km) and/or imperial (mi/ft) systems. The following settings will be used for all marker and layer maps.
ca: Un simple control d'escala que mostra l'escala del centre actual de la pantalla en els sistemes mètric (m/km) o imperial (milles/peus). Els següents paràmetres s'utilitzaran per a tots els marcadors i per a tots els mapes de capes.

en: API access via IP %1s is not allowed
ca: El accés a l'API a través de l'IP %1s no està permès

en: API action is not allowed
ca: No es permet l'acció API

en: API call was successful
ca: La crida a l'API s'ha realitzat correctament

en: API default format
ca: Format predeterminat del API

en: API is disabled
ca: El API està desactivat

en: API key
ca: Clau API

en: API key is invalid
ca: La clau API es invàlida

en: API key required for commercial usage!
ca: Cal una clau API per a un ús comercial!

en: API key required!
ca: Cal una clau API!

en: API parameter action has to be set
ca: S'ha d'establir l'acció del paràmetre API

en: API parameter action is invalid
ca: L'acció del paràmetre API no és vàlida

en: API parameter id has to be set
ca: S'ha d'establir el paràmetre d'identificació del API

en: API parameter type has to be set
ca: S'ha d'establir el tipus de paràmetre d l'API 

en: API parameter type is invalid
ca: Tipus de paràmetre d l'API invàlid

en: API status
ca: Estat del API

en: API version is invalid
ca: La versió del API es invàlida

en: Access to plugin updates and support area valid until:
ca: L'accés a actualitzacions del connector i a l'àrea de suport vàlid fins:

en: Active WMS layers
ca: Activa les capes WMS

en: Ad attribution URL link color
ca: Atributs de color de l'enllaç URL de l'anunci

en: Ad creative text color
ca: Afegir color al text creatiu

en: Ad title link color
ca: Afegir color a l'enllaç del títol

en: Ad unit background color
ca: Unitat de color de fons de l'anunci

en: Ad unit border color
ca: Color de la vora de l'anunci

en: Add
ca: Afegeix

en: Add GeoRSS feed to &lt;head&gt;
ca: Afegeix el canal GeoRSS a &lt;dalt&gt;

en: Add an expandable minimap to your maps which shows the same as the main map with a set zoom offset
ca: Afegir un minimapa ampliable als seus mapes, que mostra el mateix que el mapa principal, amb un desplaçament zoom

en: Add new layer
ca: Afegeix una capa nova

en: Add new marker
ca: Afegeix un marcador nou

en: Add shortcode
ca: Afegeix el codi breu

en: Adding a new translation or updating an existing one is quite easy - please visit %s for more information!
ca: És molt senzill afegir una traducció nova o actualitzar-ne una - visiteu % per a més informació!

en: Adding display ads to your map requires that you have an AdSense account enabled for AdSense for Content. If you do not yet have an AdSense account, <a href="%1s" target="_blank">sign up for one</a>. Once you have done so (or if you already have an account) make sure you have also enabled the account with <a href="%2s" target="_blank">AdSense for Content</a>. Once you have an Adsense for Content account, you will have received an AdSense for Content (AFC) publisher ID. This publisher ID is used within your code to link any advertising shown to your AdSense account, allowing you to share in advertising revenue when a user clicks on one of the ads shown on your map.
ca: Per l'addició d'anuncis gràfics al seu mapa necessitareu un compte d'AdSense habilitat per AdSense for Content. Si encara no teniu un compte d'AdSense, <a href="%1s" target="_blank">demaneu-ne un</a>. Quan ho hagueu fet (o si ja teniu un compte) assegureu-vos que també ha activat el compte amb <a href="%2s" target="_blank"> AdSense for Content</a>. Una vegada que vostè tingui un compte d'AdSense for Content, rebrà un ID d'editor AdSense for Content (AFC). Aquest ID d'editor s'utilitza dins del seu codi per enllaçar qualsevol tipus de publicitat es mostra en el seu compte d'AdSense, el que li permet compartir en ingressos publicitaris quan un usuari fa clic en un dels anuncis que es mostren al mapa.

en: Address
ca: Adreça

en: Admin notices
ca: Avisos admin

en: Administrator (Capability activate_plugins)
ca: Administrador (Capacitat activate_plugins)

en: Afrikaans
ca: Africaans

en: After camera movement stops, specifies the number of seconds to wait before refreshing the view (is used when viewRefreshMode is set to onStop)
ca: Una vegada els moviments de la càmera acaben, especifiqueu el nombre de segons que cal esperar abans de refrescar la vista (s'utilitza quan viewRefreshMode està definida a onStop)

en: After finishing the basemap configuration, please navigate to Settings / "Maps Defaults" / "Available basemaps in control box" and check the corresponding checkbox to make this basemap available in the layer control box!
ca: Després de finalitzar la configuració del mapa base, per favor, aneu a Opcions/"Mapes predeterminats"/"mapes base disponibles a la caixa de control" i marqui la casella corresponent per fer aquest mapa base disponible al quadre de control de la capa!

en: Albanian
ca: Albanès

en: All markers from all layers have been successfully deleted
ca: Tots els marcadors de totes les capes s'han suprimit correctament

en: All markers from layer ID %1$s have been successfully assigned to layer ID %2$s
ca: Tots els marcadors de la capa amb identificador %1$s s'han assignat correctament a la capa amb identificador %2$s

en: All markers from layer ID %1$s have been successfully deleted
ca: Tots els marcadors de la capa amb identificador %1$s s'han suprimit correctament

en: Allowed API actions
ca: Accions del API admeses

en: Allowed API request methods
ca: Mètodes de petició d'API admesos

en: Allowed referer
ca: 'referers' admesos

en: Although we tried hard, not all known issues could be fixed with this release:
ca: Encara que ho hem intentat molt, no tots els problemes coneguts s'han pogut solucionar en aquesta versió:

en: Amharic
ca: Amhàric

en: Amount of pixels to pan when pressing an arrow key
ca: Quantitat de píxels que cal desplaçar-se quan es premi una tecla de fletxa

en: An API key is required if you want to use Bing Maps as basemap for marker or layer maps. Please click on the question mark for more info on how to get your API key.
ca: Cal una clau API si voleu fer servir els mapes de Bing com a mapa base dels mapes de capa o marcadors. Feu clic a la pregunta per a més informació sobre com aconseguir una clau API.

en: App icon URL
ca: URL de la icona de App

en: Appends an edit link to the OpenStreetMap and Mapquest (OSM) attribution text which allows direct edits on www.openstreetmap.org (free account required)
ca: Afegeix un enllaç d'edició a OpenStreetMap and Mapquest (OSM) que permet edicions directes en www.openstreetmap.org (és necessari un compte gratuït)

en: Arabic
ca: Àrab

en: Arabic (Saudi Arabia)
ca: Àrab (Aràbia Saudita)

en: Armenian
ca: Armeni

en: As you are running your blog within a WordPress Multisite installation, please use this icon directory on your server: %2$s/
ca: Ja que esteu executant el bloc en una instal·lació multilloc del WordPress, utilitzeu aquest directori d'icones al servidor: %2$s/

en: Attach directions panel with address to popup text on each marker
ca: Un panell d'adreces amb direcció al text emergent a cada marcador

en: Attachment
ca: Adjunció

en: Attention: please be aware that although the plugin has been designed to meet the <a href="%1s" target="_blank">Google AdSense programme policies</a>, finally it is your responsibility to verify that your maps meet the Adsense requirements (as this is heavily depended on how you have configured your maps). For example it is advised to double check the position of the ads in order that they are not being overlayed by map controls (which is not allowed by Google and could result in sanctions like the cancellation of your Adsense publisher account)!
ca: Atenció: Tingueu en compte que encara que el connector ha estat dissenyat per satisfer les <a href="%1s" target="_blank">Polítiques del programa Google AdSense</a>, finalment és la seva responsabilitat verificar que compleixen amb els mapes del requisits Adsense (ja que depen molt de com hagi configurat els mapes). Per exemple, es recomana comprovar la posició dels anuncis per tal que no estiguin tapedes per els controls del mapa (que no està permès per Google i que podria donar lloc a sancions com la cancel·lació del seu compte d'editor de Adsense)!

en: Attention: your web server does not meet the requirements for "Leaflet Maps Marker Pro". <a href="%1s" target="_blank">Please click here to start the installation wizard</a> which offers an interactive tutorial on how to install the required "ionCube Loader" first.
ca: Atenció: el servidor web no compleix amb els requisits per "Leaflet Maps Marker Pro". <a href="%1s" target="_blank">Cliqueu aquí per iniciar l'assistent d'instal·lació</a>, que ofereix un tutorial interactiu sobre la instal·lació del necessàri "ionCube Loader" en primer lloc.

en: Attribution
ca: Atribució

en: Audit
ca: Audita

en: Augmented-Reality
ca: Realitat augmentada

en: Author (Capability edit_published_posts)
ca: Autor (Capacitat edit_published_posts)

en: Available WMS layers
ca: Capes WMS disponibles

en: Available WMS layers for new markers/layers
ca: Capes WMS disponibles per a marcadors/capes noves

en: Available basemaps in control box
ca: Mapes base disponibles a la caixa de control

en: Available columns for layer listing page
ca: Columnes disponibles per a la pàgina del llistat de capes

en: Available columns for marker listing page
ca: Columnes disponibles per a la pàgina de llistat de marcadors

en: Available overlays for new markers/layers
ca: Superposicions disponibles per a marcadors/capes noves

en: Available overlays in control box
ca: Superposicions disponibles a la caixa de control

en: Avoid highways
ca: Evita autopistes

en: Avoid tolls
ca: Evita peatges

en: Azerbaijani (Latin)
ca: Azerbaidjan (Llatí)

en: Back to Tools
ca: Torna a les eines

en: Backup/Restore settings
ca: Opcions de la còpia de seguretat

en: Bangla (India)
ca: Bangla (Índia)

en: Basemap
ca: Mapa base

en: Basemap/overlay controlbox on frontend
ca: Caixa de control del mapa base/superposició al davant 

en: Basemaps
ca: Mapes base

en: Basemaps available in control box
ca: Mapes base disponibles en la caixa de control

en: Basque
ca: Basc

en: Before you post a new support ticket, please follow the instructions from <a href="http://www.mapsmarker.com/readme-first" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/readme-first</a> which give you a guideline on how to deal with the most common issues.
ca: Abans de publicar un nou tiquet de suport, si us plau, seguiu les instruccions de <a href="http://www.mapsmarker.com/readme-first" target="_blank"> http://www.mapsmarker.com/readme-first</a>, que li donarà una guia sobre com fer front als problemes més comuns.

en: Belarusian
ca: Bielorús

en: Below you find you current settings. Use copy and paste to make a backup or restore.
ca: A continuació trobareu els paràmetres actuals. Utilitzeu copiar i enganxar per fer una còpia de seguretat o restauració.

en: Bengali
ca: Bengalí

en: Bicycle
ca: Bicicleta

en: Bing Culture Parameter
ca: Paràmetre de Cultura del Bing

en: Bing Maps (Aerial)
ca: Mapes de Bing (vista aèria)

en: Bing Maps (Aerial+Labels)
ca: Mapes de Bing (vista aèria+etiquetes)

en: Bing Maps (Road)
ca: Mapes de Bing (Carretera)

en: Bing Maps (worldwide)
ca: Bing Maps (mundial)

en: Bing Maps API Key
ca: Clau API dels mapes de Bing

en: Bing Maps API key
ca: Clau API dels mapes de Bing

en: Bosnian
ca: Bosnià

en: Bosnian (Latin)
ca: Bosni (Llatí)

en: Bottom left of the map
ca: Part inferior esquerra del mapa

en: Bottom right of the map
ca: Part inferior dreta del mapa

en: Brazil
ca: Brasil

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: Bulk actions for selected markers
ca: Accions en massa dels marcadors seleccionats

en: But the real power of the leaflet.js version used in Leaflet Maps Marker pro comes with about a hundred of subtle improvements and bugfixes, improving usability, performance and overall "feel" of browsing the map even further.
ca: Però el veritable poder de la versió leaflet.js utilitzat en mapes Leaflet Marker Pro ve amb un centenar de millores dels subtles i correccions d'errors, millora de la usabilitat, rendiment i en general la "sensació" de navegació pel mapa encara més bona.

en: CSS classname
ca: Nom de la classe CSS

en: Can be changed for each layer map
ca: Es pot canviar per la capa de cada mapa

en: Catalan
ca: Català

en: Catalan Spanish
ca: Català

en: Central Curdish
ca: Curdish Central

en: Change number in settings
ca: Canvia el número a la configuració

en: Change settings for all %1$s existing layer maps
ca: Canvia la configuració de tots els %1$s mapes de capa existents

en: Change settings for all %1$s existing marker maps
ca: Canvia la configuració de tots els %1$s mapes existents

en: Changelog
ca: Registre de canvis

en: Changelog for version %s
ca: Registre de canvis per a la versió %s

en: Check this box and click "Save Changes" below to reset plugin options to their defaults.
ca: Activeu aquesta casella i feu clic a "Desa els canvis" per reinicialitzar les opcions de l'extensió a les predeterminades.

en: Checked WMS layers
ca: Capes WMS comprovades

en: Checked overlays in control box
ca: Superposicions comprovades en la caixa de control

en: Chinese
ca: Xinès

en: Chinese (Simplified)
ca: Xinès (simplificat)

en: Chinese (Traditional)
ca: Xinès (tradicional)

en: Chinese (simplified)
ca: Xinès (simplificat)

en: Chinese (traditional)
ca: Xinès (tradicional)

en: Choose how marker names should be displayed in KML files
ca: Tria com s'han de mostrar els noms dels marcadors als fitxers KML

en: City of Vienna
ca: Ciutat de Viena

en: Click here for more information on animations in KML/Google Earth
ca: Feu clic aquí per a més informació sobre les animacions en KML/Google Earth

en: Click here for more information on how to display in Wikitude Augmented-Reality browser
ca: Feu clic aquí per a més informació sobre com visualitzar el navegador de realitat augmentada del Wikitude

en: Click here for more information on how to integrate GeoJSON into external websites or apps
ca: Feu clic aquí per a més informació sobre com integrar GeoJSON en pàgines webs externes o aplicacions

en: Click here for more information on how to submit your Geo Sitemap to Google
ca: Feu clic aquí per a més informació sobre com enviar el vostre mapa Geo a Google

en: Click here for more information on how to subscribe to new markers via GeoRSS
ca: Feu clic aquí per a més informació sobre com subscriure's a marcadors nous via GeoRSS

en: Click here for more information on how to use as KML in Google Earth or Google Maps
ca: Feu clic aquí per a més informació sobre com utilitzar KML en el Google Earth o en el Google Maps

en: Click here for more information on how to use the MapsMarker API
ca: Feu clic aquí per obtenir més informació sobre com utilitzar l'API MapsMarker

en: Click here to get more information about this pro feature on mapsmarker.com
ca: Feu clic aquí per obtenir més informació sobre aquesta funció Pro en mapsmarker.com

en: Click here to get the full changelog for leaflet.js v%1s currently integrated in the pro version
ca: Feu clic aquí per obtenir el registre de canvis complet per leaflet.js v%1s actualment integrat en la versió Pro

en: Cloudmade 1 settings
ca: Paràmetres del Cloudmade 1

en: Cloudmade 2 settings
ca: Paràmetres del Cloudmade 2

en: Cloudmade 3 settings
ca: Paràmetres del Cloudmade 3

en: Clustering can be enabled/disabled for each layer separately on the layer edit page. Below you will find the global settings which are valid for all layer maps with clustering enabled.
ca: L'agrupació pot ser activada/desactivada de cada capa per separat a la pàgina de la edició de capes. A continuació trobareu els ajusts globals que són vàlids per a tots els mapes de capa amb l'agrupació habilitada.

en: Columns to show
ca: Columnes que cal mostrar

en: Comma separated list of keywords that characterize the content provider. When users search for content in Wikitude the tags will be searched as well. A match in the tags is higher ranked than in the description.
ca: Llista de paraules clau separades per comes que caracteritzen el proveïdor de contingut. Quan els usuaris buscar continguts a Wikitude les etiquetes es buscan també. Una trobada en les etiquetes és de major puntuació que en la descripció.

en: Comma-separated list of WMS styles
ca: Llista separada per comes dels estils de les WMS

en: Contributor (Capability edit_posts)
ca: Col·laborador (Capacitat edit_published_posts)

en: Control options
ca: Opcions dels control

en: Controlbox for basemaps/overlays
ca: Caixa de control per a mapes base / superposicions

en: Controlbox status
ca: Estat de la caixa de control

en: Controlbox status for all layers has been successfully updated
ca: S'ha actualitzat correctament l'estat de la caixa de control de totes les capes

en: Controlbox status for all markers has been successfully updated
ca: S'ha actualitzat correctament l'estat de la caixa de control de tots els marcadors

en: Controls the presence of a close button in popups.
ca: Controla la presència d'un botó per tancar als emergents.

en: Coordinate Reference System
ca: Sistema de referència de coordenades

en: Coordinates
ca: Coordenades

en: Create QR code image for standalone map in fullscreen mode
ca: Crea imatge de codi QR per a un mapa independent en mode pantalla completa

en: Created by
ca: L'ha creat

en: Created on
ca: L'ha creat el

en: Credits & special thanks
ca: Crèdits i agraïments especials

en: Croatian
ca: Croat

en: Custom Basemap
ca: Mapa base personalitzat

en: Custom Basemap 2
ca: Mapa base personalitzat 2

en: Custom Basemap 3
ca: Mapa base personalitzat 3

en: Custom base domain
ca: Domini base personalitzat

en: Custom basemap
ca: Mapa base personalitzat

en: Custom basemap 1 settings
ca: Configuració personalitzada del mapa base 1 

en: Custom basemap 2
ca: Mapa base personalitzat 2

en: Custom basemap 2 settings
ca: Configuració personalitzada del mapa base 2

en: Custom basemap 3
ca: Mapa base personalitzat 3

en: Custom basemap 3 settings
ca: Configuració personalitzada base 3

en: Custom icons URL
ca: URL personalitzada d'Icones

en: Custom icons directory
ca: Directori d'icones personalitzades

en: Custom marker shadow URL
ca: URL del marcador personalitzat d'ombra

en: Custom overlay
ca: Superposició personalitzada

en: Custom overlay 2
ca: Superposició personalitzada 2

en: Custom overlay 2 settings
ca: Configuració personalitzada de la superposició 2

en: Custom overlay 3
ca: Superposició personalitzada 3

en: Custom overlay 3 settings
ca: Configuració personalitzada de la superposició 3

en: Custom overlay 4
ca: Superposició personalitzada 4

en: Custom overlay 4 settings
ca: Configuració personalitzada de la superposició 4

en: Custom overlay settings
ca: Configuració personalitzada de la superposició

en: Czech
ca: Xec

en: Danish
ca: Danès

en: Date format
ca: Format de la data

en: Default Field
ca: Camp predeterminat

en: Default basemap
ca: Mapa base predeterminat

en: Default basemap for new markers/layers
ca: Mapa base per a tots els marcadors i capes noves

en: Default culture
ca: Cultura predeterminada

en: Default icon
ca: Icona predeterminada

en: Default language
ca: Idioma predeterminat

en: Default layer ID
ca: ID capa per defecte

en: Default output format (can be overwritten by parameter format on each API request)
ca: Format de sortida per defecte (pot ser sobreescrit per el paràmetre de format a cada sol·licitud del API)

en: Default values for marker icons
ca: Valors predeterminats de les icones del marcador

en: Default values for marker popups
ca: Valors predeterminats dels marcadors emergents

en: Default values for markers added directly
ca: Valors predeterminats dels marcadors afegits directament

en: Default values for new layer maps
ca: Valor predeterminat per a mapes de capes nous

en: Default values for new marker maps
ca: Valors predeterminats per a mapes de marcadors nous

en: Defaults values for markers added directly:
ca: Valors predeterminats per als marcadors afegits directament:

en: Delete all %1$s markers from all %2$s layers
ca: Suprimeix tots els %1$S marcadors de totes les %2$s capes

en: Delete all markers from a layer
ca: Suprimeix tots els marcadors d'una capa

en: Description
ca: Descripció

en: Description of the content provider that provides additional information about the content displayed.
ca: Descripció del proveïdor de contingut que proporciona informació addicional sobre el contingut mostrat.

en: Directions
ca: Com arribar

en: Display a list of markers under layer maps
ca: Mostrar una llista de punts sota les capes del mapa

en: Display a list of markers under the map
ca: Mostra una llista de marcador a la part inferior del mapa

en: Display formats of type google.maps.adsense.AdFormat, both text ads and link units are supported. Please see %1s for more details and examples
ca: Mostra formats de tipus google.maps.adsense.AdFormat, ambdós anuncis de text i blocs d'enllaços són compatibles. Si us plau, consulti %1s per a més detalls i exemples

en: Display legend?
ca: Mostra la llegenda?

en: Display markers from selected layers only
ca: Mostra solament els marcadors de les capes seleccionades

en: Display panel
ca: Panell de la pantalla

en: Distance units
ca: Unitats de distància

en: Do you have questions or issues with Leaflet Maps Marker? Please use the following support channels appropriately.
ca: Teniu cap qüestió o problema amb el Leaflet Maps Marker? Useu els següents canals de suport apropiadament. 

en: Do you really want to change active WMS layers for all layers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu canviar les capes WMS actives de totes les capes? (no es podrà desfer)

en: Do you really want to change active WMS layers for all markers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu canviar les capes WMS actives de tots els marcadors? (no es podrà desfer)

en: Do you really want to change the basemap for all layers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu canviar el mapa base de totes les capes? (no es podrà desfer)

en: Do you really want to change the basemap for all markers? (cannot be undone)
ca: Segur que voleu canviar el mapa base de tots els marcadors? (no es pot desfer els canvis)

en: Do you really want to change the clustering-status for all layers? (cannot be undone)
ca: ¿De veritat vol canviar l'agrupació d'estat per a totes les capes? (No es pot desfer)

en: Do you really want to change the controlbox status for all layers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu canviar l'estat de la caixa de control de totes les capes? (no es podrà desfer)

en: Do you really want to change the controlbox status for all markers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu canviar la caixa de control de tots els marcadors? (no es podrà desfer)

en: Do you really want to change the icon for all markers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu canviar la icona de tots els marcadors? (no es podrà desfer)

en: Do you really want to change the list marker-status for all layers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu canviar la llistat d'estat dels marcadors de totes les capes? (no es podrà desfer)

en: Do you really want to change the map size for all layers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu canviar la mida del mapa per a totes les capes? (no es podrà desfer)

en: Do you really want to change the map size for all markers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu canviar la mida del mapa per a tots els marcadors? (no es podrà desfer)

en: Do you really want to change the overlay status for all layers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu canviar l'estat de superposició de totes les capes? (no es podrà canviar)

en: Do you really want to change the overlay status for all markers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu canviar l'estat de la superposició de tots els marcadors? (no es podrà desfer)

en: Do you really want to change the panel status for all layers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu canviar el panell d'estat de totes les capes? (no es podrà desfer)

en: Do you really want to change the panel status for all markers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu canviar el panell d'estat de tots els marcadors? (no es podrà desfer)

en: Do you really want to change the popup status for all markers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu canviar l'estat de la finestra emergent de tots els marcadors? (no es podrà desfer)

en: Do you really want to change the popup text for all markers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu canviar el text de la finestra emergent de tots els marcadors? (no es podrà desfer)

en: Do you really want to change the zoom level for all layers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu canviar el nivell de zoom per a totes les capes? (no es podrà desfer)

en: Do you really want to change the zoom level for all markers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu canviar el nivell d'escala per a tots els marcadors? (no es podrà desfer)

en: Do you really want to delete all markers from all layers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu suprimir tots els marcadors de totes les capes? (no es podrà desfer)

en: Do you really want to delete all markers from the selected layer? (cannot be undone)
ca: Segur que voleu suprimir tots els marcadors de la capa seleccionada? (no es podran desfer els canvis)

en: Do you really want to delete layer %1$s (ID %2$s) and all %3$s assigned markers?
ca: Segur que voleu suprimir la capa %1$s (ID %2$s) i tots els marcadors assignats %3$s?

en: Do you really want to delete layer %1$s (ID %2$s)?
ca: Segur que voleu suprimir la capa %1$s (ID %2$s)?

en: Do you really want to delete marker %1$s (ID %2$s)?
ca: Segur que voleu suprimir el marcador %1$s (ID %2$s)?

en: Do you really want to delete this layer?
ca: Segur que voleu suprimir aquesta capa?

en: Do you really want to delete this marker?
ca: Segur que voleu suprimir aquest marcador?

en: Do you really want to move the selected markers?
ca: Segur que voleu moure els marcadors seleccionats?

en: Do you really want to update your settings?
ca: Realment voleu actualitzar la configuració?

en: Documentation
ca: Documentació

en: Does the WMS server support KML output?
ca: El servidor WMS suporta la sortida en KML?

en: Dutch
ca: Holandès

en: Dutch (Netherlands)
ca: Holandès (Holanda)

en: E-Mail
ca: Correu electrònic

en: EPSG:3857 (Spherical Mercator), used by most of commercial map providers (CloudMade, Google, Yahoo, Bing, etc.)
ca: EPSG:3857 (Spherical Mercator), que utilitzen la majoria de proveïdors de mapes comercials (CloudMade, Google, Yahoo, Bing, etc.)

en: EPSG:4326 (Mercator), used by some map providers.
ca: EPSG:4326 (Mercator), que utilitzen alguns proveïdors de mapes.

en: EPSG:4326 (Plate Carree), very popular among GIS enthusiasts
ca: EPSG:4326 (Plate Carree), molt popular entre entusiastes del GIS

en: Edit
ca: Edita

en: Edit layer
ca: Edita la capa

en: Edit layer
ca: Edita la capa

en: Edit marker
ca: Edita el marcador

en: Editor (Capability moderate_comments)
ca: Editor (Capacitat moderate_comments)

en: Editor used to edit maps
ca: Editor utilitzat per editar mapes

en: Enable continuousWorld?
ca: Activa continuousWorld?

en: Enable nowrap?
ca: Activa nowrap?

en: English
ca: Anglès

en: English (Australian)
ca: Anglès (Australià)

en: English (Great Britain)
ca: Anglès (Gran Bretanya)

en: English (United Kingdom)
ca: Anglès (Gran Bretanya)

en: English (United States)
ca: Anglès (Estats Units)

en: Error - CSV export of all markers not allowed.
ca: Error - L'exportació a CSV de tots els marcadors no està permesa.

en: Error: An unknown type of local key validation was requested.
ca: Error: Es va demanar un tipus desconegut de validació de claus local.

en: Error: Please create the following file (and directories if they do not exist already):<br />\r\n<br />\r\n
ca: Error: Si us plau, creu el següent arxiu (i directoris si no existeixen ja):<br />\r\n<br />\r\ n

en: Error: Please make the following path writable:<br />
ca: Error: Si us plau doneu accés d'escriptura a la següent ruta:<br />

en: Error: The local key is invalid for this license.
ca: Error: La clau local no és vàlida per a aquesta llicència.

en: Error: The local license key has been tampered with or is invalid.
ca: Error: La clau de llicència local ha estat manipulada o no és vàlida.

en: Error: The local license key is invalid for this location.
ca: Error: La clau de llicència local és invàlida per a aquesta ubicació.

en: Error: The maximum local license key grace period has expired.
ca: Error: El període màxim de gràcia de la clau de llicència local ha expirat.

en: Error: This license has been suspended. This usually happens when someone tries to register a second trial license for the same domain. <a href="%1s" target="_blank">Please click here to get a non-expiring license for this domain.</a>
ca: Error: Aquesta llicència ha estat suspesa. Això sol succeir quan algú intenta registrar una segona llicència de prova per al mateix domini. <a href="%1s" target="_blank">Si us plau, feu clic aquí per obtenir una llicència sense caducitat per aquest domini. </a>

en: Error: This license is pending review.
ca: Error: Aquesta llicència està pendent de revisió.

en: Error: This version of the plugin was released after your download access expired. Please <a href="%1$s" target="_blank">renew your download and support access</a> or <a href="%2$s" target="_blank">downgrade to your previous valid version</a>.
ca: Error: Aquesta versió del connector es va alliberar després que el seu accés de descàrrega expirés. Si us plau, <a href="%1$s" target="_blank">renovi la descàrrega i l'accés de suport</a> o <a href="%2$s" target="_blank"> instal·li la seva versió anterior vàlida </a>.

en: Error: This version of the plugin was released after your download access expired. Please contact your administrator (%1s) to renew your access to plugin updates and support or to downgrade to your previous valid version.
ca: Error: Aquesta versió del connector va ser posada en funcionament després que el seu accés de descàrrega expirés. Si us plau, poseu-vos en contacte amb l'administrador (%1s) per renovar el seu accés a actualitzacions i suport del connector o retrocedeixi a la versió anterior vàlida.

en: Error: This version of the software was released after your download access expired. Please renew your download and support access or downgrade to a previous version.
ca: Error: Aquesta versió del programari va ser alliberada després de que el seu accés de descàrrega expirés. Renovi la descàrrega i l'accés a suport o instal·li una versió anterior.

en: Error: a layer with the ID %1$s does not exist!
ca: Error: no existeix cap capa amb l'identificador %1$s!

en: Error: a marker with the ID %1$s does not exist!
ca: Error: no existeix un marcador amb l'identificador %1$s!

en: Error: a new local license key could not be obtained.
ca: Error: la nova clau de llicència local no es va poder obtenir.

en: Error: coordinates cannot be empty!
ca: Error: les coordenades no poden estar buides!

en: Error: settings were not updated as your input could not be serialized.
ca: Error: Les opcions no s'han actualitzat en la mesura de que el seu client no es pot serialitzar.

en: Error: the local key storage on clear could not determined.
ca: Error: No es pot determinar l'emmagatzematge de claus local.

en: Error: the local license key could not saved.
ca: Error: la clau de llicència local no es pot guardar.

en: Estonian
ca: Estonià

en: Exclude layers
ca: Excloure les capes

en: Exclude markers
ca: Excloure els marcadors

en: Export all markers as ARML for Wikitude
ca: Exporta tots els marcadors com a ARML per a Wikitude

en: Export all markers as GeoJSON
ca: Exporta tots els marcadors com a GeoJSON

en: Export all markers as KML
ca: Exporta tots els marcadors com a KML

en: Export all markers as csv-file
ca: Exporta tots els marcadors com a fitxer csv

en: Export and API links for all markers
ca: Exportació i enllaços API per a tots els marcadors

en: Export as ARML for Wikitude Augmented-Reality browser
ca: Exporta com a ARML per al navegador de realitat augmentada de Wikitude

en: Export as GeoJSON
ca: Exporta com a GeoJSON

en: Export as GeoRSS
ca: Exporta com a GeoRSS

en: Export as KML for Google Earth/Google Maps
ca: Exporta com a KML per al Google Earth o el Google Maps

en: Extra CSS for table cells
ca: CSS extra per cel·les de una taula

en: FAQ
ca: PMF

en: Feature graphic
ca: Característica gràfica

en: Feed could not be retrieved, please try again later or read the latest blog posts at %s
ca: El fil de subscripció no es pot llegir, intenteu-ho més tard o llegiu les darreres entrades del bloc a %s

en: Filipino
ca: Filipí

en: Finnish
ca: Finès

en: First name
ca: Nom

en: Follow @MapsMarker on Twitter
ca: Segueix @MapsMarker a Twitter

en: Follow MapsMarker on Facebook
ca: Segueix MapsMarker a Facebook

en: Follow MapsMarker on Google+
ca: Segeuix MapsMarker a Google+

en: Foot
ca: Peu

en: Footer is recommended for better performance. If you are using WordPress lesser than v3.3, Javascript files automatically get inserted into the header of your site and the javascript needed for each maps inline within the content.
ca: Peu de pàgina es recomanable per a un millor rendiment. Si utilitzeu WordPress menor que v3.3, els arxius Javascript automàticament queden inserits a la capçalera del lloc i el javascript necessari per a cada mapa, en línia dins del contingut.

en: For example
ca: Per exemple

en: For more details please visit the MapsMarker API docs.
ca: Per obtenir més informació, visita la documentació de API MapsMarker.

en: For more details, showcases and reviews please also visit <a style="text-decoration:none;" href="http://www.mapsmarker.com">www.mapsmarker.com</a>
ca: Per a més detalls i ressenyes visiteu també <a style="text-decoration:none;" href="http://www.mapsmarker.com">www.mapsmarker.com</a>

en: For more information on how to use the MapsMarker API, <a href="%1s" target="_blank">please visit the API docs on mapsmarker.com</a>
ca: Per obtenir més informació sobre com utilitzar l'API MapsMarker, <a href="%1s" target="_blank">si  us plau visiteu la documentació de l'API de mapsmarker.com</a>

en: For you information: maps created with the free version and custom settings will NOT be deleted when uninstalling the free plugin!
ca: Per la seva informació: els mapes creats amb la versió gratuïta i els ajusts personalitzats no s'eliminaran en desinstal·lar el connector gratuït!

en: Force a specific size of the QR Code cell (Measured in pixels). Once this parameter is used then the "QR size" parameter is ignored. If the resulting QR Code size is bigger than the image, then the image is extended.
ca: Forçar una mida específic de la cèl·lula de Codi QR (mesura en píxels). Quan aquest paràmetre s'utilitza llavors el paràmetre "mida QR" s'ignora. Si la mida resultant del codi QR és més gran que la imatge, llavors la imatge s'amplia.

en: Free trial license is valid until:
ca: La llicència de prova gratis és vàlida fins:

en: French
ca: Francès

en: French (Canada)
ca: Francès (Canadà)

en: French (France)
ca: Francès (França)

en: Fullscreen
ca: A pantalla completa

en: Fullscreen button
ca: Botó de pantalla completa

en: Fullscreen button position
ca: Posició del botó de pantalla completa

en: Fullscreen maps are optimized for mobile devices in the pro version. This means that the viewport of the map automatically adjusts to the width of the device used and native javascript is used instead of jQuery which results in higher performance when loading maps.<br/><br/>For iOS devices (iphone, ipad, ipod) it is also possible to add maps with a custom icon to the homescreen and open them as web apps with a custom launch image and without the address bar of the browser.
ca: Els mapes de pantalla completa estan optimitzades per a dispositius mòbils en la versió pro. Això significa que l'àrea de visualització del mapa s'adapta automàticament a l'amplada del dispositiu utilitzat i s'utilitza Javascript nadiu en lloc de jQuery que es tradueix en un major rendiment en carregar mapes.<br/><br/> Per a dispositius iOS (iPhone, iPad, ipod), també és possible afegir mapes amb una icona personalitzada a la pantalla d'inici i obrir-los com aplicacions web amb una imatge d'inici personalitzada i sense la barra d'adreces del navegador.

en: Furthermore can also remove the attribution link from the recent marker widget:
ca: A més també pot eliminar l'enllaç de l'atribució des del giny de marcador recent:

en: Furthermore the viewport of the device used is considered, which results in optimized display of fullscreen maps especially on mobile devices:
ca: A més, es te en compte la pantalla del dispositiu utilitzat, el que resulta en la visualització optima dels mapes a pantalla completa, especialment en els dispositius mòbils:

en: Galician
ca: Galleg

en: General directions settings
ca: Configuració general de les adreces

en: General settings
ca: Opcions generals

en: Geo Sitemap
ca: Mapa geo

en: Geocoding error: %1s
ca: Error de codificació geogràfica: %1s

en: Georgian
ca: Georgià

en: German
ca: Alemany

en: German (Germany)
ca: Alemany (Alemanya)

en: Get directions
ca: Com arribar

en: Go back to form
ca: Torna al formulari

en: Go to plugin website
ca: Vés a la pàgina web de l'extensió

en: Google Adsense for maps integration
ca: Google Adsense per la integració als mapes

en: Google Adsense settings
ca: Configuració Google Adsense

en: Google Maps (Hybrid)
ca: Google Maps (Híbrid)

en: Google Maps (Roadmap)
ca: Google Maps (carretera)

en: Google Maps (Satellite)
ca: Maps de Google (satèl·lit)

en: Google Maps (Terrain)
ca: Google maps (Relleu)

en: Google Maps (worldwide)
ca: Google Maps (mundial)

en: Google Maps API key
ca: Clau API del Google Maps

en: Google Maps base domain
ca: Domini base del Google Maps

en: Google Maps directions
ca: Adreces de Google Maps

en: Google Maps styling
ca: Estil Google Maps

en: Google Places bounds
ca: Límits dels Google Places

en: Google Places search prefix
ca: Prefixe de cerca a Google Places

en: Google QR settings
ca: Configuració de Google QR

en: Google language localization
ca: Idioma de localització de Google

en: Gosmore instance to calculate the route
ca: Instància Gosmore per calcular la ruta

en: Greek
ca: Grec

en: HTML5 fullscreen maps
ca: Mapes pantalla completa HTML5

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Height
ca: Alçada

en: Height of the icons in pixel
ca: Alçada de les icones en píxels

en: Height of the shadow icon in pixel
ca: Alçada de la icona d'ombra en píxels 

en: Help
ca: Ajuda

en: Help & Support
ca: Ajuda i suport

en: Hide MapsMarker.com backlinks
ca: Amagar MapsMarker.com backlinks

en: Hide blog posts and link section:
ca: Amagueu les entrades del bloc i la secció d'enllaços:

en: Hide minimap
ca: Amaga minimapa

en: High Resolution Icon
ca: Icona d'alta resolució

en: Hour
ca: Hora

en: How many markers should be listed on one page at the page "list all markers"?
ca: Quants marcadors per pàgina s'han de llistar a la pàgina "llista tots els marcadors"?

en: Hungarian
ca: Hongarès

en: Hybrid
ca: Híbrid

en: I have read the <a href="%1$s" target="_blank">Terms of Service</a> and <a href="%2$s" target="_blank">Privacy Policy</a>.
ca: He llegit les <a href="%1$s" target="_blank">Condicions del servei</a> i <a href="%2$s" target="_blank">Política de privacitat</a> .

en: IP access restriction
ca: Restricció d'accés IP

en: Icelandic
ca: Islandès

en: Icon
ca: Icona

en: Icon anchor
ca: Àncora d'icona

en: Icon size
ca: Mida de la icona

en: Icon width
ca: Amplada de l'icona

en: Identifies the content provider or content channel, no spaces/special characters
ca: Identifica el proveïdor de contingut o canal de contingut, sense espais ni caràcters especials

en: If an IP address or range is entered above (like 12.34.56.*), only API calls from this IP address or range are allowed.
ca: Si s'introdueix una adreça IP o un rang (com 12.34.56. *), Només es permeten les trucades a l'API de la direcció o rang d'adreces IP.

en: If checked, panel on top of map is displayed
ca: Si es selecciona, es mostra el panell a la part superior del mapa 

en: If empty, marker creation date will be used
ca: Si està buit, s'usarà la data de creació del marcador

en: If empty, markers from all layers are selected.
ca: Si està buit, es seleccionen els marcadors de totes les capes.

en: If empty, the (unlimited) API key from MapsMarker.com will be used
ca: Si està buit, s'utilitzarà la clau (il·limitada) del API MapsMarker.com

en: If empty, the default image url %s will be used
ca: Si està buit, s'utilitzarà la imatge per defecte url %s 

en: If enabled, css files will only be loaded if a shortcode is used.
ca: Si està habilitat, els arxius CSS només es carregaran si s'utilitza un codi curt.

en: If enabled, maps will automatically be resized to width=100% if map width unit is set to px and the div parent element is smaller than the width of the map.
ca: Si està habilitat, els mapes automàticament es canviaran a width=100% si la unitat de ample s'estableix en píxels i l'element primari div és menor que l'amplada del mapa.

en: If enabled, panning of the map will have an inertia effect where the map builds momentum while dragging and continues moving in the same direction for some time. Feels especially nice on touch devices.
ca: Si està activat, el desplaçament del mapa tindrà un efecte d'inèrcia quan el mapa es construeix mentre s'arrossega i es continua movent en la mateix direcció per algun temps. És especialment adient per a dispositius tàctils.

en: If enabled, please enter longitude and latitude values below for the corner points of the prefered search area. Below you find an example for Vienna/Austria:
ca: Si està actiu, introduïu a continuació els valors de la longitud i latitud dels punts cardinals de l'àrea de cerca preferida. A continuació veureu un exemple per Viena/Àustria:

en: If no search term is entered, the latest 15 maps will be shown.
ca: SI no introduïu un terme per cercar, es mostraran els últims 15 mapes.

en: If option above is set to yes, the directory on server where icons are stored will be used (needed for backend only). If the option above is set to no, the following marker icons directory will be used:
ca: Si l'opció anterior s'estableix en si, s'utilitzarà el directori en el servidor on s'emmagatzemen les icones (necessari per backend només). Si l'opció anterior s'estableix en no, s'utilitzarà el següent directori d'icones:

en: If set (1 to 18 repectively 19 if supported), at this zoom level and below markers will not be clustered.
ca: Si s'estableix (1 a 18, respectivament, 19 si és compatible), en aquest nivell de zoom i per sota no s'agrupen marcadors.

en: If set (like http://www.your-domain.com/form.php), only API calls with this referer are allowed.
ca: Si s'estableix (com http://www.your-domain.com/form.php), només es permeten trucades a l'API amb aquest 'referer'.

en: If set to true then adding individual markers to the MarkerClusterGroup after it has been added to the map will add the marker and animate it in to the cluster. Defaults to false as this gives better performance when bulk adding markers.
ca: Si s'estableix a verdader, l'addició de marcadors individuals a MarkerClusterGroup després que s'ha afegit al mapa, afegirà el marcador i animarà l'agregació. Per omissió és fals, ja que dóna un millor rendiment a l'addició de marcadors.

en: If set to true, overrides the icon for all added markers to make them appear as a 1 size cluster:
ca: Si s'estableix a verdader, anul·la la icona per a tots els marcadors afegits per fer-los aparèixer com una agrupació mida 1:

en: If set to true, the tile coordinates will not be wrapped by world width (-180 to 180 longitude) or clamped to lie within world height (-90 to 90). Use this if you use Leaflet for maps that do not reflect the real world (e.g. game, indoor or photo maps).
ca: Si està definit a cert, les coordenades del mosaic no s'ocuparan per l'ample de món (longitud -180 a 180) ni cabran dins de l'altitud del món (-90 a 90). Utilitzeu això si useu Leaflet per a mapes que no reflecteixen el món real (per exemple, un joc o mapes de fotos).

en: If set to true, the tiles just will not load outside the world width (-180 to 180 longitude) instead of repeating.
ca: Si està definit a cert, els mosaics no es carregaran fora de l'ample del món (longitud -180 a 180) enlloc de repetir-se.

en: If set to yes, please be aware that the pro settings below have to be changed when you move your WordPress installation to another server for example!
ca: Si s'estableix a si, tingui en compte que els ajustaments de mes avall cal canviar-los en moure la instal·lació de WordPress a un altre servidor, per exemple!

en: If set, creates a scrollable container of the given height in pixel inside popups if its content exceeds it.
ca: Si es defineix, crea un contenidor desplaçable de l'alçada en píxels especificada dins dels emergents si el seu contingut l'excedeix.

en: If the WMS server supports KML output of the WMS layer, the settings below will be used when a marker or layer map with this active WMS layer is exported as KML.
ca: Si el servidor WMS suporta la sortida KML de la capa WMS, la configuració següent s'utilitzarà quan un marcador o capa del mapa amb aquesta capa WMS s'exporti com a KML.

en: If the option above is set to yes, icons will automatically be loaded from this URL. If the option above is set to no, the following marker icons url will be used:
ca: Si l'opció anterior s'estableix en si, les icones es carregaran automàticament des d'aquesta URL. Si l'opció anterior s'estableix en no, s'utilitzarà el següent URL d'icones de marcador :

en: If true and user is on a retina display (= iPhone 4/4S/5, iPad 3, MacBook Pro 3rd Generation), it will request four tiles of half the specified size and a bigger zoom level in place of one to utilize the high resolution.
ca: Si és cert i l'usuari té una pantalla retina (= iPhone 4/4S/5, iPad 3, MacBook Pro 3ra. Generació), se sol·licitarà quatre blocs de la mitat de la mida especificada i un nivell de zoom més gran enlloc d'un per utilitzar l'alta resolució.

en: If true, inverses Y axis numbering for tiles (turn this on for TMS services).
ca: Si és cert, inverteix la numeració de l'eix Y per als mosaics (s'activa per a serveis TMS).

en: If true, the control is updated on moveend, otherwise it is always up-to-date (updated on move).
ca: Si està actiu, el control s'actualitzarà en arribar al punt final, en cas contrari sempre s'actualitza (s'actualitza en moure'l).

en: If unchecked, the popup will only be visible after clicking on the marker on marker- or layer-maps.
ca: Si no es marca, el popup només serà visible després de fer clic al marcador a marcador- o capas-mapes.

en: If yes, the WMS service will return images with transparency
ca: Si és afirmativa, el servei WMS retornarà les imatges amb transparència

en: If you choose footer, javascripts will also only be loaded when a shortcode is used and not on all pages.
ca: Si decideix peu de pàgina, els javascripts també es carregaran només quan s'utilitzi un codi curt i no en totes les pàgines.

en: If you have any issues with your license, <a href="%1$s" target="_blank">please open a new support ticket</a>!
ca: Si vostè té algun problema amb la seva llicència, <a href="%1$s" target="_blank"> si us plau obri un nou tiquet de suport </a>!

en: If you install Leaflet Maps Marker Pro on a localhost installation (<a href="%1s" target="_blank">see available packages</a>), registering a free 30-day trial license key is not mandatory and the plugin can also be tested without time limitation.
ca: Si instal·leu el Leaflet Maps Marker Pro en un ordinador en local (<a href="%1s" target="_blank">mireu els paquets disponibles</a>), el registre de la llicència per a un període de proves de 30 dies no és necessari i l'extensió es pot provar sense limitació de temps.

en: If you like using Leaflet Maps Marker, you might also be interested in starting a free 30-day-trial of Leaflet Maps Marker Pro, which offers even more features, higher performance and more. <br/>Below you find some highlights you will get when going pro (please click on the heading for more details):
ca: Si t'agrada utilitzar Leaflet Maps Marker, vostè també podria estar interessat en iniciar una prova lliure de 30 dies de la Leaflet Mapes Marker Pro, que ofereix encara més funcions, major rendiment i més. <br/>A continuació trobarà alguns aspectes destacats que s'obté quan es va Pro (si us plau feu clic al títol per a més detalls):

en: If you like using the plugin, please <a href="http://www.mapsmarker.com/reviews" target="_blank" style="text-decoration:none;">review the plugin on wordpress.org</a> - thanks!
ca: Si li agrada utilitzar el connector, si us plau <a href="http://www.mapsmarker.com/reviews" target="_blank" style="text-decoration:none;">puntuï el connector a wordpress.org</a> - gràcies!

en: If you want to be able to set all available options, please switch to the advanced editor.
ca: Si vostè vol ser capaç de configurar totes les opcions disponibles, si us plau, canviï a l'editor avançat.

en: If you want to test the admin area of the pro version, please visit <a href="%1s" target="_blank">%2s</a>.
ca: Si voleu provar l'àrea d'administració de la versió Pro, visiteu <a href="%1s" target="_blank">%2s</a>.

en: If you want to use another icon than the blue pin (%s), please enter the file name of the icon in the form field - e.g. smiley_happy.png
ca: Si voleu utilitzar una icona diferent que l'espiga blava (%s), introduïu el nom del fitxer de la icona en el camp de formulari - per exemple, smiley_happy.png

en: If you want to use custom images, please enter the URL to app icons and launch images below:
ca: Si vol utilitzar imatges personalitzades, si us plau, introdueixi la URL de les icones de les aplicacions i posi en marxa les imatges tot seguit.

en: If you want to use different icons, please visit the %1$s (offering more than 700 compatible icons) and ask your WordPress admin to upload the new icons to the directory %2$s/
ca: Si voleu fer servir icones diferents, visiteu %1$s (on ofereixen més de 700 icones compatibles) i demaneu a l'administrador del WordPress que pengi les icones noves al directori %2$s/

en: If you want to use different icons, please visit the %1$s (offering more than 700 compatible icons) and upload the new icons to the directory %2$s/
ca: Si voleu fer servir icones diferents, visiteu %1$s (s'ofereixen més de 700 icones compatibles) i pengeu les icones noves al directori %2$s/

en: If your language is missing or not fully translated yet, you are invited to help on the <a href="%1s" target="_blank">web-based translation plattform</a>.
ca: Si el vostre idioma no es troba o no esta traduït completament, se li convida a ajudar en la <a href="%1s" target="_blank">plataforma web de traducció</a>.

en: If your localized Google Maps basedomain is not available in the list above, please enter the domain name here (without http://, for example maps.google.com). If a domain name is entered, the setting "Google Maps base domain" from above gets overwritten.
ca: Si el domini base del Google Maps en la teva llengua no està disponible en la llista de la part superior, entreu el domini aquí (sense http://, per exemple, maps.google.com). Si entreu un nom de domini, l'opció "Google Maps base domain" se sobrescriurà.

en: Image URL
ca: URL de l'imatge

en: Images to use
ca: Imatges a fer servir

en: Important: please click the update button next to the license key after purchasing a renewal to finish your order.
ca: Important: si us plau feu clic al botó d'actualització al costat de la clau de llicència després de comprar una renovació per acabar la seva comanda.

en: Important: you seem to be using different domains for your subsites. Please make sure that your license key is valid for the number of domains you want to use it on and update the license key on each subsite directly first before propagating the license key! This will ensure that all these domains are registered on your customer profile on mapsmarker.com - which will result in a valid license validation on subsites after propagating the license key.
ca: Important: Vostè sembla estar utilitzant diferents dominis per a les seves subllocs. Assegureu-vos que la clau de llicència es vàlida per al nombre de dominis que voleu utilitzar i actualitzar la clau de llicència en cada lloc secundari directament abans de la propagació de la clau de llicència! Això assegurarà que tots aquests dominis estan registrats en el seu perfil de client en mapsmarker.com - el que donarà lloc a una validació de la llicència vàlida en els llocs secundaris després de la propagació de la clau de llicència.

en: In case of any issues you can always <a href="%1$s">reset the plugin settings</a>
ca: En cas de qualsevol problema sempre podeu <a href="%1$s">restablir la configuració del connector </a>

en: In case you want to help with translations, please visit the <a href="%1s" target="_blank">web-based translation plattform</a>
ca: En cas que vulgui ajudar amb les traduccions, si us plau visiteu la<a href="%1s" target="_blank">plataforma web de traducció</a>

en: Included layers
ca: Capes incloses

en: Increase from 1 to increase the distance away from the center that spiderfied markers are placed. Use if you are using big marker icons:
ca: Augment del 1 al augmentar la distància des del centre de la col·locació dels marcadors. Utilitzeu -ho si feu servir icones de marcador grans:

en: Indicates to refresh the file every n seconds
ca: Indica cada quants segons cal actualitzar el fitxer

en: Indonesian
ca: Indonesi

en: Insert map
ca: Insereix el mapa

en: Interaction options
ca: Opcions d´interacció

en: Invalid format! Please only use numbers and a . instead of a , as decimal separator!
ca: Format incorrecte! Solament useu nombres i un . enlloc de una , com a separador decimal!

en: Invalid format! Please only use numbers!
ca: Format incorrecte! Utilitzeu solament nombres!

en: Irish
ca: Irlandès

en: It is strongly advised to set an API key to protect it from misuse!
ca: Es recomana encaridament establir una clau d'API per protegir-lo del mal ús!

en: Italian
ca: Italià

en: Italian (Italy)
ca: Italià (Itàlia)

en: JSONP callback function name
ca: Nom de la funció de devolució de JSONP

en: Japanese
ca: Japonès

en: KML settings
ca: Configuració del KML

en: Keyboard navigation options
ca: Opcions de navegació amb el teclat

en: Known issues
ca: Problemes coneguts

en: Korean
ca: Coreà

en: Language Settings
ca: Configuració de la llengua

en: Language of route instructions
ca: Idioma de les instruccions de la ruta

en: Language used when displaying textual information such as the names for controls, copyright notices, driving directions and labels on Google maps, direction links and autocomplete for address search.
ca: Llengua utilitzada quan es mostra informació textual com ara els noms dels controls, avisos de copyright, indicacions per viatjar i etiquetes als mapes de Google, enllaços d'adreces i compleció automàtica a les cerques d'adreces.

en: Last name
ca: Cognoms

en: Latest blog posts from www.mapsmarker.com
ca: Darreres entrades del bloc de www.mapsmarker.com

en: Latitude
ca: Latitud

en: Latvian
ca: Letó

en: Launch image URL
ca: Llançament de la URL de l'imatge

en: Layer
ca: Capa

en: Layer added by
ca: Ha afegit la capa

en: Layer and assigned markers have been successfully deleted
ca: La capa i els marcadors assignats s'han suprimit correctament

en: Layer center
ca: Centra la capa

en: Layer has been successfully deleted (assigned markers have not been deleted)
ca: S'ha suprimit correctament la capa (els marcadors assignats no s'han suprimit)

en: Layer has been successfully published
ca: La capa s'ha publicat amb èxit

en: Layer has been successfully updated
ca: La capa s'ha actualitzat correctament

en: Layer name
ca: Nom de la capa

en: Layers
ca: Capes

en: Leaflet Maps Marker - recent markers
ca: Leaflet Maps Marker - marcadors recents

en: Leaflet Maps Marker Pro - plugin update available!
ca: Leaflet Maps Marker Pro - actualització del connector disponible!

en: Leaflet Maps Marker Pro allow you to easily customize the presentation of the standard Google base maps, changing the visual display of such elements as roads, parks, and built-up areas:
ca: Leaflet Maps Marker Pro permet personalitzar fàcilment la presentació dels mapes base estàndard de Google, canviant en la pantalla la visualització d'elements com ara carreteres, parcs i zones edificades:

en: Leaflet Maps Marker Pro allows you to add a fullscreen button to maps. Clicking on this button will open an HTML5 fullscreen map without leaving the page you are currently viewing.
ca: Leaflet Maps Marker Pro li permet afegir un botó de pantalla completa als mapes. En fer clic en aquest botó s'obrirà un mapa a pantalla completa HTML5 sense sortir de la pàgina que està veient actualment.

en: Leaflet Maps Marker Pro allows you to add a small map in the corner which shows the same as the main map with a set zoom offset:
ca: Leaflet Maps Marker Pro li permet afegir un petit mapa a la cantonada, que mostra el mateix que el mapa principal, amb un desplaçament de zoom set:

en: Leaflet Maps Marker Pro allows you to backup and restore your settings which makes it possible to quickly switch between different plugin profiles. This is especially useful if you want to deploy the plugin with custom configuration on multiple sites:
ca: Leaflet Maps Marker Pro permet fer còpies de seguretat i restaurar la configuració, el que permet canviar ràpidament entre diferents perfils de connector. Això és especialment útil si voleu implementar el connector amb la configuració personalitzada en diversos llocs:

en: Leaflet Maps Marker Pro allows you to create beautifully animated marker clusters for layer maps:
ca: Leaflet Maps Marker Pro li permet crear grups de marcadors animats per a mapes de capa:

en: Leaflet Maps Marker Pro allows you to customize which markers and layers to include or exclude in the recent marker widget:
ca: Leaflet Maps Marker Pro permet personalitzar els marcadors i capes per incloure o excloure al giny de marcador recent:

en: Leaflet Maps Marker Pro allows you to hide MapsMarker.com-backlinks from maps, KML files and from the Wikitude app:
ca: Leaflet Maps Marker Pro li permet amagar els enllaços de retorn de MapsMarker.com dels mapes, arxius KML i des de l'aplicació Wikitude:

en: Leaflet Maps Marker Pro allows you to use custom backgrounds for QR codes.
ca: Leaflet Maps Marker Pro permet utilitzar fons personalitzats per als codis QR.

en: Leaflet Maps Marker Pro enables you to save the link to the fullscreen map to the homescreen on iOS devices and reopen the map with an optional launch image as web app – meaning the display of the map in fullscreen mode with no address bar:
ca: Leaflet Maps Marker Pro li permet guardar el vincle al mapa de pantalla completa a la pantalla d'inici en els dispositius iOS i tornar a obrir al mapa una imatge posada en marxa opcional, com a aplicació web - és a dir, la visualització del mapa en la manera de pantalla completa sense barra d'adreces:

en: Leaflet Maps Marker Pro supports Google Adsense for maps. This allows you to add different types of ads to your Google maps:
ca: Leaflet Maps Marker Pro suporta Google Adsense per als mapes. Això li permet afegir diferents tipus d'anuncis als mapes de Google:

en: Leaflet Maps Marker Pro supports the latest leaflet.js version, which is the core library used for displaying maps.
ca: Leaflet Maps Marker Pro suporta la versió més recent de leaflet.js, que és la base de la biblioteca utilitzada per a la visualització de mapes.

en: Leaflet Maps Marker Warning: the setting for the marker shadow url (%1s) seems to be invalid. This can happen when you moved your WordPress installation from one server to another one.<br/>Please navigate to <a href="%2s">Settings / Map Defaults / "Default values for marker icons"</a> and update the option "Shadow URL". If you do not know which values to enter, please <a href="%3s">reset all plugins options to their defaults</a>
ca: Advertència de Leaflet Maps Marker: la configuració de la url del marcador (%1s) sembla invàlida. Això pot succeir quan es mudar a la seva instal·lació de WordPress d'un servidor a un altre. <br/> Aneu a <a href="%2s">Ajustos predeterminats / Mapa / "Valors per defecte de les icones de marcadors"</a> i actualitzeu l'opció "Shadow URL". Si vostè no sap quins valors vol introduir, si us plau <a href="%3s">estableixi totes les opcions als seus valors per defecte del connector</a>

en: Leaflet Maps Marker Warning: the setting for your custom marker icon directory (%1s) seems to be invalid. <br/>Please navigate to <a href="%2s">Settings / Map Defaults / "Default values for marker icons"</a> and update the option "Custom icons directory".
ca: Advertència de Leaflet Marker Maps: la configuració del teu directori d'icones de marcador personalitzades (1s%) sembla no ser vàlid. <br/> Si us plau aneu a <a href="%2s">Configuració / Mapa / "valors predeterminats d'icones de marcadors" </a> i actualitzi l'opció "directori d'icones personalitzat".

en: Leaflet Maps Marker Warning: the setting for your custom marker icon url (%1s) seems to be invalid. <br/>Please navigate to <a href="%2s">Settings / Map Defaults / "Default values for marker icons"</a> and update the option "Custom icons URL".
ca: Leaflet Maps Marker Advertència: la configuració del URL de la icona del seu marcador (1s%) sembla vàlid. <br/>navegi a<a href="%2s">Ajustos predeterminats / Mapa / "valors per defecte per les icones de marcador"</a> i actualitzi l'opció "URL icones personalitzades".

en: Leaflet Maps Marker has been successfully updated from version %1s to %2s!
ca: S'ha actualitzat correctament el Leaflet Maps Marker de la versió %1s a la %2s!

en: Leaflet Maps Marker has been successfully updated to version %1s!
ca: Leaflet Maps Marker s'ha actualitzat correctament a la versió %1s!

en: Leaflet Maps Marker plugin update to v%1s was successful
ca: S'ha actualitzat correctament l'extensió Leaflet Maps Marker a la versió %1s

en: Leaflet Maps Marker uses the <a href="http://code.google.com/intl/de-AT/apis/maps/documentation/places/autocomplete.html" target="_blank">Google Places Autocomplete API</a> to easily find coordinates for places or addresses. This feature is enabled by default. Preview:
ca: El Leaflet Maps Marker utilitza l'API de <a href="http://code.google.com/intl/de-AT/apis/maps/documentation/places/autocomplete.html" target="_blank">la compleció automàtica del Google Places</a> per trobar fàcilment coordenades de llocs o adreces. Aquesta funcionalitat està activada per defecte.

en: Legend
ca: Llegenda

en: License
ca: Llicència

en: License Key
ca: Clau de llicència

en: License key was successfully propagated to all subsites
ca: La clau de llicència s'ha propagat amb èxit a tots els llocs secundaris

en: License registered to
ca: Llicència registrada per

en: License settings
ca: Configuració Llicència

en: Licenses for used libraries, services and images
ca: Llicències de les llibreries, serveis i imatges utilitzades

en: Limit
ca: Límit

en: Link target
ca: Enllaç de destí

en: Link to content provider
ca: Enllaça al proveïdor de contingut

en: List all layers
ca: Llista de totes les capes

en: List all markers
ca: Llista tots els marcadors

en: List of markers settings
ca: Llista dels paràmetres dels marcadors

en: Lite Edition
ca: Edició Lite

en: Lithuanian
ca: Lituà

en: Live demo
ca: Demostració en viu

en: Location
ca: Ubicació

en: Logo
ca: Logotip

en: Longitude
ca: Longitud

en: Luxembourgish
ca: Luxemburguès

en: Macedonian
ca: Macedoni

en: Major highlights:
ca: Els aspectes més destacats:

en: Makes the map focusable and allows users to navigate the map with keyboard arrows and +/- keys
ca: Fa que el mapa es pugui enfocar i permet als usuaris navegar pel mapa amb les tecles de fletxa i +/- del teclat

en: Malay (Malaysia)
ca: Malai (Malàisia)

en: Maltese
ca: Maltès

en: Manage your markers and layers through a highly customizable REST API, which supports GET & POST requests, JSON & XML as formats and was developed with a focus on security.
ca: Administra les adreces d'interès i capes a través d'una API REST altament personalitzable, que dóna suport GET i POST, JSON i XML com a format i s'ha desenvolupat amb enfocament en la seguretat.

en: Map
ca: Mapa

en: Map Defaults
ca: Predeterminats del mapa

en: Map could not be loaded - please enable Javascript!
ca: El mapa no s'ha pogut carregar - si us plau habiliti Javascript!

en: Map height
ca: Alçada del mapa

en: Map size
ca: Mida del mapa

en: Map type
ca: Tipus de mapa

en: Map width
ca: Amplada del mapa

en: Map width unit
ca: Unitat de l'amplada del mapa

en: MapBox 1 settings
ca: Configuració de la caixa del mapa 1

en: MapBox 2 settings
ca: Configuració de la caixa del mapa 2

en: MapBox 3 settings
ca: Configuració de la caixa del mapa 3

en: MapQuest (Aerial)
ca: MapQuest (vista aèria)

en: MapQuest (Aerial, max zoom 12 globally, 12+ in the United States)
ca: MapQuest (Aeri, zoom màxim 12 globalment, 12+ als Estats Units)

en: MapQuest (OSM, max zoom 18)
ca: MapQuest (OSM, zoom màxim 18)

en: Maps Marker Pro - recent markers
ca: Marcadors de mapes Pro - marcadors recents

en: Maps Marker Pro - renewal for access to plugin updates and support needed
ca: Maps Marker Pro - Es necessaria la renovació per a l'accés a les actualitzacions del connector i per el suport 

en: Maps will be loaded much faster with Leaflet Maps Marker Pro – especially on mobile devices - as no jQuery is needed anymore for displaying maps on frontend. This reduces the download size of each map by about 90kb and also minimizes the browser resources needed for displaying maps.
ca: Els mapes es carreguen molt més ràpid amb Leaflet Maps Marker Pro - especialment en els dispositius mòbils - ja que no necessita jQuery per mostrar mapes en el frontend. Això redueix la mida de la descàrrega de cada mapa al voltant de 90KB i també minimitza els recursos necessaris del navegador per a la visualització de mapes.

en: MapsMarker API
ca: API MapsMarker

en: MapsMarker API settings
ca: Configuració API MapsMarker

en: Marker
ca: Marcador

en: Marker added by
ca: Ha afegit el marcador 

en: Marker attributes to display in list
ca: Atributs del marcador per mostrar en llista

en: Marker clustering
ca: Agrupació de marcadors

en: Marker clustering settings
ca: Configuració d'agrupació de marcadors

en: Marker has been successfully deleted
ca: S'ha suprimit correctament el marcador

en: Marker has been successfully published
ca: El marcador s'ha publicat amb èxit

en: Marker has been successfully updated
ca: S'ha actualitzat correctament el marcador

en: Marker name
ca: Nom del marcador

en: Marker names in KML
ca: Noms dels marcadors en KML

en: Marker shadow
ca: Ombra marcador

en: Marker tooltip
ca: indicador de funció del marcador

en: Markers
ca: Marcadors

en: Markers assigned to layer "%1s" (ID %2s)
ca: Els marcadors assignats a la capa "%1s" (identificador %2s)

en: Markers assigned to multi layer map "%1s" (ID %2s)
ca: Els marcadors assignats al mapa de múltiples capes "%1s" (ID %2s)

en: Markers assigned to this layer will be listed here
ca: Els marcadors assignats a aquesta capa es llistaran aquí

en: Markers created with Leaflet Maps Marker can also be displayed via <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Augmented_reality" target="_blank">Augmented-Reality technology</a> on mobile devices. As a first steps, an API to <a href="http://www.wikitude.com" target="_blank">Wikitude</a> has been implemented. APIs to other Augmented-Reality-Providers (like <a href="http://www.layar.com" target="_blank">Layar</a> or <a href="http://www.junaio.de" target="_blank">Junaio</a>) will probably follow in one of the next versions. Sample screenshots:
ca: Els marcadors creats amb el Leaflet Maps Marker també es poden mostrar mitjançant <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Augmented_reality" target="_blank">la tecnologia de realitat augmentada</a> en dispositius mòbils. Com a primer pas, s'ha implementat una API al <a href="http://www.wikitude.com" target="_blank">Wikitude</a>. Les APIs a altres proveïdors de realitat augmentada (com ara <a href="http://www.layar.com" target="_blank">Layar</a> o <a href="http://www.junaio.de" target="_blank">Junaio</a>) seguirà probablement en versions noves. Captures de pantalla d'exemple:

en: Markers per page
ca: Marcadors per pàgina

en: Max speed of the inertial movement, in pixels/second.
ca: Velocitat màxima del moviment d'inèrcia, en píxels/segon.

en: Max. number of markers to display:
ca: Nombre màxim de marcadors que cal mostrar:

en: Maximum number of POIs
ca: Nombre màxim de POIs

en: Maximum width of popups in pixel
ca: Amplada màxima dels emergents en pixels

en: Maximum width of the control in pixels. The width is set dynamically to show round values (e.g. 100, 200, 500).
ca: Màxima amplada del control en píxels. L'amplada es configura dinàmicament per mostrar valors arrodonits (per exemple 100, 200, 500).

en: Maximum zoom level
ca: Nivell d'escala màxim

en: Minimap settings
ca: Configuració Minimapa

en: Minimum width of popups in pixel
ca: Amplada mínima dels emergents en píxels

en: Minimum zoom level
ca: Nivell d'escala mínim

en: Minute
ca: Minut

en: Misc
ca: Miscelània

en: Mobile web app settings
ca: Configuració de l'aplicació web per a mòbil 

en: Mongolian (Cyrillic)
ca: Mongòlia  (Ciríl·lic)

en: Motorcar
ca: Cotxe

en: Move markers to a layer
ca: Mou els marcadors a una capa

en: Multi Layer Map
ca: Mapa de múltiples capes

en: Multisite-only: also update settings on all subsites
ca: Multilloc només: també actualitzi la configuració en tots els llocs secundaris

en: Name
ca: Nom

en: Names for default basemaps
ca: Noms dels mapes base predeterminats

en: Nepali (Nepal)
ca: Nepalès (Nepal)

en: No layer created yet
ca: No s'ha creat encara cap capa

en: No map has been created yet. Please <a href="%s" target="_top">click here</a> to add your first one!
ca: No s'han creat mapes encara. <a href="%s" target="_top">Feu clic aquí</a> per afegir el primer!

en: No marker assigned to this layer
ca: No hi ha marcadors assignats a aquesta capa

en: No marker created yet
ca: No s'han creat marcadors encara

en: No marker found!
ca: No s'han trobat marcadors!

en: No motorways?
ca: Sense autopistes?

en: No promotion
ca: Sense promoció

en: No tollways?
ca: Sense peatges?

en: Norwegian
ca: Noruec

en: Norwegian (Bokmal)
ca: Noruec (Bokmal)

en: Norwegian (Nynorsk)
ca: Noruec (Nynorsk)

en: Note: if you add an image, its width gets reduced to %1$spx to fit in popup - its height gets reduced by the according ratio automatically!
ca: Nota: si afegiu una imatge, la seva amplada es redueix a %1$spx pre ajustar-la a la finestra emergent - la seva alçada es redueix automàticament per mantenir la ràtio!

en: Note: maximum zoom level may vary on your basemap
ca: Nota: el nivell de zoom màxim pot variar al vostre mapa base

en: Now
ca: Ara

en: Number of markers
ca: Nombre de marcadors

en: Number of markers to display
ca: Nombre de marcadors que cal mostrar

en: Number of markers to show:
ca: Nombre de marcadors que cal mostrar:

en: Number of zoom levels to change when pressing + or - key.
ca: Nombre de nivells de zoom a canviar quan es premi la tecla + o -.

en: OGD Vienna addresses
ca: Adreces OGD Viena

en: OGD Vienna basemap
ca: Mapa base de OGD Viena

en: OGD Vienna basemap (max zoom 19)
ca: Mapa base OGD Viena (zoom màxim 19)

en: OGD Vienna satellite
ca: Satèl·lit OGD Viena

en: OGD Vienna satellite (max zoom 19)
ca: Satèl·lit OGD Viena (zoom màxim 19)

en: One personal request: before you post a new support ticket in the <a href="http://wordpress.org/support/plugin/leaflet-maps-marker" target="_blank">Wordpress Support Forum</a>, please follow the instructions from <a href="http://www.mapsmarker.com/readme-first" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/readme-first</a> which give you a guideline on how to deal with the most common issues.
ca: Una petició personal: abans de publicar un nou tiquet de suport al <a href="http://wordpress.org/support/plugin/leaflet-maps-marker" target="_blank">Fòrum de suport per a Wordpress</a>, si us plau, seguiu les instruccions de <a href="http://www.mapsmarker.com/readme-first" target="_blank"> http://www.mapsmarker.com/readme-first</a> que li donen una guia sobre com fer front als problemes més comuns.

en: Only change the values below if you are not using marker or shadow icons from the <a href="http://mapicons.nicolasmollet.com" target="_blank">Map Icons Collection</a>!
ca: Solament canvieu els valors a continuació si no esteu utilitzant marcadors o icones amb ombra des de <a href="http://mapicons.nicolasmollet.com" target="_blank">la colecció d'icones de mapes</a>!

en: Opacity
ca: Opacitat

en: Open plugin website
ca: Obre la pàgina web de l'extensió

en: Open popup by default
ca: Obre una finestra emergent de manera predeterminada

en: Open standalone map in fullscreen mode
ca: Obre un mapa independent en mode de pantalla completa

en: OpenStreetMap (Mapnik, max zoom 18)
ca: OpenStreetMap (Mapnik, zoom màxim 18)

en: OpenStreetMap contributors
ca: Col·laboradors d'OpenStreetMap

en: OpenStreetMap edit link
ca: OpenStreetMap edició vincle

en: OpenStreetMap edit link editor
ca: enllaç a OpenStreetMap editor

en: Opt-out from being promoted by Wikitude.
ca: Optar per no ser promogut per Wikitude.

en: Option A: get personalized license key
ca: Opció A: aconsegueix una llicència personalitzada

en: Option B: get anonymous license key
ca: Opció B: aconsegueix una llicència anònima

en: Option C: install on localhost
ca: Opció C: instal·la en local

en: Option D: already got a valid license key?
ca: Opció D: ja teniu una llicència vàlida?

en: Option for global admin notices in backend (showing infos about plugin incompatibilities or invalid marker icon directory settings for example). Please be aware that hiding them results in not being informed about plugin incompatibilites discovered in future releases too!
ca: Opció d'administració de notificacions globals del backend (mostrant informacions sobre incompatibilitats del connector o de configuració de directori no vàlid dels marcadors d'icona, per exemple). Tingueu en compte que ocultar-ho resulta en no ser informat sobre incompatibilitats del connector en futures versions també!

en: Option to hide backlinks to Mapsmarker.com on maps and screen overlays in KML files.
ca: Opció per ocultar els enllaços d'entrada a Mapsmarker.com en mapes i superposicions de pantalla en arxius KML.

en: Optional: displayed on each marker; can be a link to a resource (image, PDF file...). You could use this to issue coupons or vouchers for potential clients that found you via Wikitude.
ca: Opcional: es mostra en cada marcador; pot ser un enllaç a un recurs (imatge, fitxer PDF...). Podeu utilitzar això per emtre cupons o vals per als potencials clients que us trobin mitjançant el Wikitude.

en: Optional: displayed on each marker; used for sending an email directly from Wikitude
ca: Opcional: es mostra en cada marcador; s'utilitza per enviar un correu electrònic directament des de Wikitude

en: Optional: example: +4312345 - when a phone number is given, Wikitude displays a "call me" button in the bubble; used for every marker.
ca: Opcional: exemple: +4312345 - quan es dóna un número de telèfon, Wikitude mostra un botó "truca'm" a la bombolla; s'utilitza per a tots els marcadors.

en: Optionally you can also change the name of the predefined basemaps in the controlbox.
ca: De manera opcional, també podeu canviar el nom dels mapes base predefinits de la caixa de control.

en: Options to pass when creating the L.Polygon for styling (<a href="%1s" target="_blank">more details</a>)
ca: Opcions per passar al crear l'estil L.Polygon(<a href="%1s" target="_blank">més detalls</a>)

en: Order by
ca: Ordena per

en: Order list of markers by
ca: Ordena la llista de marcadors per

en: Output image width
ca: Ample de la imatge de sortida

en: Output size must be larger than 124px!
ca: La mida de sortida ha de ser més gran que 124px!

en: Overlays
ca: Superposicions

en: Overrides the offset to apply a fixed zoom level to the minimap regardless of the main map zoom. Set it to any valid zoom level, if unset zoomLevelOffset is used instead.
ca: Anul·la el desplaçament a aplicar al nivell de zoom en el minimapa amb independència  del zoom del mapa principal. Poseu en qualsevol nivell de zoom vàlid, si no s'utilitza es farà servir zoomLevelOffset en el seu lloc.

en: Overview map
ca: Previsualitza el mapa

en: Panel background color
ca: Color de fons del panell

en: Panel for displaying layer name and API URLs on top of map
ca: Panell per mostrar el nom de la capa i les URLs API a la part superior del mapa

en: Panel for displaying marker name and API URLs on top of map
ca: Panell per mostrar el nom del marcador i les URLs API a la part superior del mapa

en: Panel status
ca: Panell d'estat

en: Panel status for all layers has been successfully updated
ca: S'ha actualitzat correctament el panell d'estat de totes les capes

en: Panel status for all markers has been successfully updated
ca: S'ha actualitzat correctament el panell d'estat de tots els marcadors 

en: Panel text css
ca: CSS del text del panell

en: Panning inertia options
ca: Paràmetres de la inèrcia de desplaçament

en: Persian
ca: Persa

en: Phone
ca: Telèfon

en: Please activate the plugin "Maps Marker Pro"
ca: Si us plau, activa el plugin "Mapes Marker Pro"

en: Please activate the plugin by clicking the link above
ca: Si us plau, activa el connector, fes clic a l'enllaç de dalt

en: Please be aware that restoring settings from a version smaller than %1$s could result in breaking the plugin unless you <a href="%2$s">save the plugin settings once</a> afterwards to include settings added with newer versions!
ca: Tingueu en compte que la restauració de la configuració d'una versió més petita de %1 $ pot resultar en la ruptura del connector llevat que <a href="%2$s">guardeu la configuració del connector</a> després d'incloure els ajustos afegits amb les noves versions!

en: Please click here to finish the installation of Leaflet Maps Marker Pro
ca: Si us plau feu clic aquí per acabar la instal·lació de Leaflet Maps Marker Pro

en: Please confirm that you want to delete all markers by checking the checkbox
ca: Confirmeu que voleu suprimir tots els marcadors en activar la casella de selecció

en: Please contact your administrator (%1s) to activate the plugin "Leaflet Maps Marker Pro".
ca: Si us plau, poseu-vos en contacte amb el seu administrador (%1s) per activar el connector "Leaflet Maps Marker Pro".

en: Please contact your administrator (%1s) to renew your access to plugin updates and support.
ca: Si us plau, poseu-vos en contacte amb el administrador (%1s) per renovar el accés a actualitzacions i suport del connector.

en: Please enter a license key to continue.
ca: Si us plau introdueixi una clau de llicència per continuar.

en: Please enter layer ID. Use commas to separate multiple layers. Use 0 for markers not assigned to a layer.
ca: Si us plau, introdueixi la identificació de la capa. Feu servir comes per separar múltiples capes. Utilitzeu 0 per als marcadors que no s'hagin assignat a una capa.

en: Please enter marker ID. Use commas to separate multiple markers
ca: Si us plau, introdueixi la identificació de marcadors. Feu servir comes per separar múltiples marcadors

en: Please enter settings for custom basemap
ca: Introduïu la configuració per a un mapa base personalitzat

en: Please enter settings for custom overlay
ca: Introduïu la configuració per a una superposició personalitzada

en: Please enter the custom JSON array to style your Google maps (you can use the <a href="%1s" target="_blank">Google Styled Maps Wizard</a> to create custom styles easily). Example for hiding roads:
ca: Si us plau introdueix la matriu JSON personalitzada amb l'estil dels mapes de Google (es pot utilitzar el  <a href="%1s" target="_blank">Google Styled Maps Wizard</a> per crear estils personalitzats fàcilment). Exemple de camins amagats:

en: Please enter your Google Maps API key here
ca: Entreu la clau API del Google Maps aquí

en: Please enter your email to continue.
ca: Introduïu la vostra adreça de correu electrònic per continuar.

en: Please enter your first name to continue.
ca: Si us plau escrigui el seu nom per continuar.

en: Please enter your last name to continue.
ca: Introdueixi el seu cognom per continuar.

en: Please install the plugin "Leaflet MapsMarker Pro"
ca: Si us plau, instal·leu el connector "Leaflet MapsMarker Pro"

en: Please navigate to <a href="%1$s">Plugins / Installed Plugins</a> and activate the plugin "Leaflet Maps Marker Pro".
ca: Si us plau, aneu a <a href="%1$s">Connectors / Connectors instal·lats</a> i activeu el connector "Leaflet Maps Marker Pro".

en: Please note that a free 30-day trial period can only be started once per domain!
ca: Fixeu-vos que aquest període de proves de 30 dies solament pot començar-se una vegada per domini!

en: Please note that the file readme-icons.txt within this directory is used for this check, so please make sure, that this file is available!
ca: Recordeu que l'arxiu readme-icons.txt dins d'aquest directori s'utilitza per a aquesta comprovació, així que si us plau assegureu-vos que aquest arxiu està disponible!

en: Please note that unsaved input will not be passed to the new editor! Please click "OK" to switch the editor anyway or "Cancel" to go back and save first.
ca: Tingueu en compte que les entrades sense salvar no seran passades al nou editor! Si us plau, feu clic a "OK" per canviar l'editor de totes maneres o "Cancel·lar" per tornar i salvar primer.

en: Please only select one bulk action
ca: Seleccioneu solament una acció en massa

en: Please see the %1s for new features or the blog post on %2s for more details
ca: Mireu %1s per a les funcionalitats noves o l'entrada del bloc a %2s per a més detalls

en: Please select a place or an address
ca: Seleccioneu un lloc o una adreça

en: Please select basemap which should be used for minimaps
ca: Si us plau seleccioneu el mapa base que s'ha d'utilitzar per minimaps

en: Please select icon to upload (allowed file types: png, gif)
ca: Si us plau, seleccioneu la icona per pujar (tipus d'arxiu permesos: png, gif)

en: Please select order by and sort order for "List all layers" page
ca: Seleccioneu l'ordre i criteri d'ordenació per a la pàgina de la "Llista de totes les capes"

en: Please select order by and sort order for "List all markers" page
ca: Seleccioneu l'ordre i el criteri d'ordenació per a la pàgina "Llista tots els marcadors"

en: Please select the WMS layers which should be available when creating new markers/layers
ca: Seleccioneu les capes WMS que han d'estar disponibles quan es creïn marcadors/capes noves

en: Please select the basemap which should be pre-selected as default for new markers and layers. Can be changed afterwards on each marker/layer.
ca: Seleccioneu el mapa base que se seleccionarà com a predeterminat per a marcadors i capes noves. Es pot canviar després per cada marcador o capa.

en: Please select the basemaps which should be available in the control box.
ca: Seleccioneu els mapes base que haurien d'estar disponibles a la caixa de control. 

en: Please select the columns which should be available on the page "List all layers"
ca: Seleccioneu les columnes que han d'estar disponibles a la pàgina "Llista totes les capes"

en: Please select the columns which should be available on the page "List all markers"
ca: Seleccioneu les columnes que haurien d'estar disponibles a la pàgina "Llista tots els marcadors"

en: Please select the layers, whose markers you would like to display on this multi layer map. Please note that the following features are not supported for multi layer maps: adding markers directly, access of all assigned markers via GeoJSON (please use GeoJSON-feeds for individual layers instead) and dynamic preview in backend (select layers instead, click save and the edit button again). Please also do not change an existing layer map with assigned markers to a multi layer map, as those assigned markers will not be displayed on the multi layer map.
ca: Seleccioneu les capes, d'aquells marcadors que voleu mostrar en aquest mapa multicapa. Fixeu-vos que les següents funcionalitats no estan suportades per als mapes multicapa: afegir marcadors directament, accedir a tots els marcadors asignats mitjançant GeoJSON (utilitzeu per contra GeoJSON-feeds per a capes individuals) i visualitzar dinamicament al tauler (seleccioneu per contra les capes, feu clic a desa i al botó edita de nou). No canvieu també una capa existent sense assignar els marcadors al mapa multicapa, ja que aquells marcadors no es mostraran en el mapa multicapa.

en: Please select the map you would like to add
ca: Seleccioneu un mapa que us agradaria afegir

en: Please select the overlays which should be available in the control box.
ca: Seleccioneu les superposicions que han d'estar disponibles en la caixa de control

en: Please select your prefered directions provider. This setting will be used for the directions link in the panel on top of marker maps and for the action panel which gets attached to the popup text on each marker if enabled.
ca: Seleccioneu el proveïdor d'adreces preferit. Aquest paràmetre s'utilitzarà per als enllaços d'adreces del panell a la part superior dels mapes del marcador i per al panell d'acció que està adjunt al text de la finestra emergent de cada marcador si està actiu.

en: Please set to disabled if you do not want to display ads on Google basemaps
ca: Si us plau, estableix-hi com deshabilitat si no vol mostrar anuncis Google als mapes base

en: Please use a dot instead of a coma as decimal delimiter!
ca: Utilitzeu un punt en compte de una coma com a decimal!

en: Please use hexadecimal color values
ca: Utilitzeu valors hexadecimals de color

en: Please visit <a href="%1s" target="_blank">%2s</a> for demo maps comparing the free and pro version.
ca: Si us plau, visiteu <a href="%1s" target="_blank">%2s</a> per als mapes de demostració que comparen la versió gratuïta i professional.

en: Please visit <a href="http://www.mapsmarker.com/wikitude" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/wikitude</a> for instructions how to submit your marker or layer maps to Wikitude.
ca: Visiteu <a href="http://www.mapsmarker.com/wikitude" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/wikitude</a> per a les instruccions sobre com enviar el vostre marcador o mapa de capes a Wikitude.

en: Please visit Settings / Maps / Minimap settings
ca: Si us plau, veieu la configuració de Mapes / Minimapes

en: Please visit Settings / Misc to disable MapsMarker.com backlinks
ca: Si us plau, visiteu Configuració/Miscelanea per desactivar els enllaços MapsMarker.com backlinks

en: Plugin options updated on all subsites.
ca: Les opcions del connector han estat actualitzades en tots els llocs secundaris.

en: Plugin options updated.
ca: S'han actualitzat les opcions de l'extensió.

en: Polish
ca: Polonès

en: Popup anchor
ca: Àncora emergent

en: Popup status
ca: Estat de la finestra emergent

en: Popup text
ca: Text de la finestra emergent

en: Portuguese
ca: Portuguès

en: Portuguese (Brazil)
ca: Portuguès (Brasil)

en: Portuguese (Portugal)
ca: Portuguès (Portugal)

en: Position
ca: Posició

en: Prefix to use
ca: Prefixe que cal fer servir

en: Pro Edition
ca: Edició Pro

en: Pro License Settings
ca: Ajustaments Llicència Pro

en: Promotion graphic
ca: Gràfic de promoció

en: Promotion text
ca: Text promoció

en: Provider URL
ca: URL del proveïdor

en: Provider name
ca: Nom del proveïdor

en: Public transport (works only in some areas)
ca: Transport públic (solament funciona en algunes àrees)

en: Punjabi (Arabic)
ca: Punjabi (Aràbic)

en: QR cell size
ca: Mida de la cel.la QR

en: QR code
ca: Codi QR

en: QR code image for link to full screen map (%s)
ca: La imatge de codi QR per el enllaç a pantalla completa (%s)

en: QR code image size
ca: Mida de la imatge del codi QR

en: QR code provider
ca: Proveïdor de codi QR

en: QR code settings
ca: Configuració codis QR

en: QR codes with custom backgrounds
ca: Codis QR amb fons personalitzats

en: QR gravity
ca: Gravetat QR

en: QR rotation
ca: Rotació QR

en: QR size
ca: Mida QR

en: Quechua (Peru)
ca: Quètxua (Perú)

en: RSS via E-Mail
ca: Fils de subscripció RSS via correu electrònic

en: Rate plugin
ca: Valora l'extensió

en: Recent markers
ca: Marcadors recents

en: Reduce image width in popups automatically to the given value in pixel (only if is wider). The height of the images gets reduced by the according ratio automatically (this feature only works if your theme supports the wp_head()-hook).
ca: Redueix l'amplada de la imatge en finestres emergents automàticament a un valor donat en píxels (solament si és més ampla). L'alçada de la imatge es redueix automàticament amb el ràtio adequat (aquesta funcionalitat solament funciona si el tema suporta el truc the wp_head()).

en: Referer (%1s) is invalid
ca: El 'referer' (%1s) es invàlid

en: Referer (%1s) is not allowed
ca: El 'referer' (1s%) no està permès

en: Reset
ca: Reincialitza

en: Reset Settings
ca: Reinicialitza la configuració

en: Retina display detection
ca: Detecció de pantalla Retina

en: Retrieve POIs (Points of Interests) from database within this search radius in meters from the current location of the Wikitude user
ca: Aconsegueis POIs (punts d'interès) de la base de dades en aquesta cerca en un radi de metres des de la localització actual de l'usuari del Wikitude

en: Romanian
ca: Romanès

en: Romanian (Romania)
ca: Romanès (Romania)

en: Route preferences
ca: Preferències de la ruta

en: Route type
ca: Tipus de ruta

en: Russian
ca: Rus

en: Satellite
ca: Satèl·lit

en: Save Changes
ca: Desa els canvis

en: Scale Control
ca: Control d'escala

en: Scale control
ca: Control d´escala

en: Scottish Gaelic
ca: Escocès gaèlic

en: Search
ca: Cerca

en: Search markers
ca: Marcadors de la recerca

en: Search radius (in meter)
ca: Radi de cerca (en metres)

en: Search result
ca: Resultat de la cerca

en: Second
ca: Segon

en: Security check failed - please call this function from the according Leaflet Maps Marker admin page!
ca: Ha fallat la comprovació de seguretat - crideu aquesta funció des de la pàgina d'administració adequada del Leaflet Maps Marker!

en: Security options
ca: Opcions de seguretat

en: Separator lines
ca: Línies separadores

en: Serbian
ca: Serbi

en: Serbian (Cyrillic, Bosnia and Herzegovina)
ca: Serbi (Ciríl·lic, Bòsnia i Hercegovina)

en: Serbian (Cyrillic, Serbia)
ca: serbi (Ciríl·lic, Sèrbia)

en: Serbian (Latin, Serbia)
ca: Serbi (Llatí, Sèrbia)

en: Service provider used for creating QR codes for links to full screen maps
ca: Proveïdor de serveis utilitzats per a la creació de codis QR per enllaços a mapes a pantalla completa

en: Set it to false if you do not want popups to close when user clicks the map.
ca: Configureu a fals si no voleu finestres emergents per tancar quan l'usuari faci clic al mapa.

en: Set it to false if you do not want the map to do panning animation to fit the opened popup.
ca: Definiu-ho a false si no voleu que el mapa desplaci l'animació per ajustar-se a la finestra emergent oberta.

en: Set to 0 if you do not want to assign new markers to a layer
ca: Es posa a 0 si no voleu assignar nous marcadors per a una capa

en: Set to enabled if you want to easily upgrade to beta releases.
ca: Estableix en activada si voleu actualitzar fàcilment a versions beta.

en: Set to false if you want to use basemaps produced with maptiler for example
ca: Marcar com fals per utilitzar mapes base produïts amb maptiler per exemple

en: Set to false if you want to use overlays produced with maptiler for example
ca: Marcar com fals si voleu utilitzar superposicions produïdes amb maptiler per exemple

en: Sets whether the minimap should have a button to minimise it
ca: Indica si el minimapa ha de tenir un botó per minimitzar

en: Sets whether the minimap should have an animated zoom. (Will cause it to lag a bit after the movement of the main map.)
ca: Estableix si el minimapa ha de tenir un zoom animat. (Farà que s'endarrereixi una mica després del moviment del mapa principal.)

en: Sets whether the minimap should hide automatically if the parent map bounds does not fit within the minimap bounds. Especially useful when zoomLevelFixed is set.
ca: Indica si el minimapa es te que d'ocultar automàticament si els límits del mapa no encaixa dins dels límits del minimapa. Especialment útil quan s'utilitza zoomLevelFixed.

en: Settings
ca: Configuració

en: Shadow anchor
ca: Àncora d'ombra

en: Shadow size
ca: Mida de l'ombra

en: Short name
ca: Nom curt

en: Shortcode
ca: Codi breu

en: Shortcode and API links
ca: Enllaços API i Shortcode

en: Shortcode to add markers or layers into articles or pages  - Example: [<strong>mapsmarker</strong> marker="1"].<br/> Attention: if you change the shortcode after having embedded shortcodes into posts/Pages, the shortcode on these specific articles/pages has to be changed also manually - otherwise these markers/layers will not be show on frontend!
ca: Codi curt per afegir marcadors o capes en forma d'articles o pàgines - Exemple: [<strong>mapsmarker</strong> marker="1"].<br/> Atenció: si canvia el codi curt després d'haver incrustat codis curts en missatges/pàgines, els codis en aquests missatges/pàgines específiques s'han de canviar també de forma manual - en cas contrari aquests marcadors/capes no seran mostrats al frontend!

en: Show GeoRSS subscribe link
ca: Mostra l'enllaç de subscripció a GeoRSS

en: Show attribution link
ca: Mostra l'enllaç d'atribució

en: Show embedded map in full-screen mode
ca: Mostra el mapa incrustat en mode de pantalla completa

en: Show errorTile-images if map could not be loaded?
ca: Mostrar imatges d'error si el mapa no es pot carregar?

en: Show icons
ca: Mostra les icones

en: Show marker creation time
ca: Mostra l'hora de creació del marcador

en: Show marker name for the browser tooltip that appear on marker hover (tooltip is always hidden if marker name is empty).
ca: Mostra el nom del marcador a l'indicador de funció del navegador que apareixerà en passar pel marcador (l'indicador de funció sempre està amagat si el nom del marcador no té nom).

en: Show markers from other layers on this map
ca: Mostra els marcadors d'altres capes en aquest mapa

en: Show minimap
ca: Mostra minimapa

en: Show popuptext (no HTML)
ca: Mostra el text de la finestra emergent (sense HTML)

en: Show traffic layer?
ca: Mostra la capa de trànsit?

en: Sindhi (Arabic)
ca: Sindhi (Aràbic)

en: Size for high-resolution iPad
ca: Mida per l'alta resolució d'iPad

en: Size for high-resolution iPhone and iPod touch
ca: Mida per l'alta resolució d'iPhone i iPod touch

en: Size for iPad
ca: Mida per iPad

en: Size for iPhone 5 and iPod 5
ca: Mida per iPhone 5 i iPod 5

en: Size for iPhone and iPod touch
ca: Mida per a iPhone i iPod touch

en: Slovak
ca: Eslovac

en: Slovenian
ca: Eslovè

en: Sort order
ca: Criteri d'ordenació

en: Sort order for layer listing page
ca: Criteri d´ordenació de la pàgina de llistat de capes

en: Sort order for marker listing page
ca: Criteri d´ordenació de la pàgina de llistat de marcadors

en: Source
ca: Codi font

en: Spanish
ca: Castellà

en: Spanish (Mexico)
ca: Castellà (Mèxic)

en: Spanish (Spain)
ca: Castellà (Espanya)

en: Spanish (United States)
ca: Castellà (Estats Units)

en: Start anonymous free 30-day trial period
ca: Comença el període de proves anònim de 30 dies

en: Start personalized free 30-day trial period
ca: Comença el període de proves personalitzat de 30 dies

en: Status
ca: Estat

en: Styled maps allow you to customize the presentation of the standard Google base maps, changing the visual display of such elements as roads, parks, and built-up areas.
ca: Mapes amb estils li permeten personalitzar la presentació dels mapes base estàndard de Google, canviant la visualització d'elements com ara carreteres, parcs i àrees edificades.

en: Styles
ca: Estils

en: Subdomain names
ca: Noms del subdomini

en: Subscribe to markers
ca: Subscriu-te als marcadors

en: Subscribe to markers via GeoRSS
ca: Subscriu els marcadors via GeoRSS

en: Subscriber (Capability read)
ca: Subscriptor (Capacitat read)

en: Support
ca: Suport

en: Support for conditional css loading
ca: Suport condicional càrrega css

en: Support for responsive designs
ca: Suport als dissenys web adaptables

en: Support for subdomains?
ca: Suport de subdominis?

en: Swedish
ca: Suec

en: Swedish (Sweden)
ca: Suec (Suècia)

en: Tags
ca: etiquetes

en: Tajik (Cyrillic)
ca: Tajik (Ciríl·lic)

en: Target
ca: Destinació

en: Tatar (Cyrillic)
ca: Tatar (Ciríl·lic)

en: Terrain
ca: Terreny

en: Text after list of markers
ca: El text després de la llista de marcadors

en: Text before list of markers
ca: El text abans de la llista de marcadors

en: Thai
ca: Tailandès

en: The AdSense For Content channel number for tracking the performance of this AdUnit. It must be stored as a string as it will typically be a large UINT64.
ca: El número de canal d'AdSense per al seguiment de l'execució d'aquest AdUnit. Ha de ser emmagatzemat com una cadena, ja que normalment serà un UINT64.

en: The URL to the custom icons shadow image. If empty, no shadow image will be used (even if the option above is set to default).
ca: La URL de la imatge de l'ombra d'icones personalitzades. Si està buit, no s'utilitzarà cap imatge d'ombra (fins i tot si l'opció anterior està definida per defecte).

en: The WMS status for all layers has been successfully updated
ca: S'ha actualitzat correctament l'estat del WMS de totes les capes

en: The WMS status for all markers has been successfully updated
ca: S'ha actualitzar correctament l'estat del WMS de tots els marcadors

en: The angle of the QR Code rotation. Allowed angles: 0/90/180/270.
ca: L'angle de la rotació de codi QR. Angles permesos: 0/90/180/270.

en: The base domain from which to load the Google Maps API (used for geocoding for example). If you want to change the language of the Google Maps interface (buttons etc) only, please change the option "Google language localization" above.
ca: El domini base des del qual carregar l'API de Google Maps (s'utilitza per a geocodi per exemple). Si voleu canviar solament la llengua de la interfície de Google Maps (botons etc.), canvieu l'opció "Google language localization" de la part superior.

en: The basemap for all layers has been successfully set to %1$s
ca: El mapa base de totes les capes s'ha configurat correctament a %1$s

en: The basemap for all markers has been successfully set to %1$s
ca: El mapa base de tots els marcadors s'ha configurat correctament a %1$s

en: The clustering status for all layers has been successfully updated
ca: L'estat de l'agrupació de totes les capes s'ha actualitzat correctament

en: The culture parameter allows you to select the language of the culture for geographic entities, place names and map labels on bing map images. For supported cultures, street names are localized to the local culture. For example, if you request a location in France, the street names are localized in French. For other localized data such as country names, the level of localization will vary for each culture. For example, there may not be a localized name for the "United States" for every culture code. See <a href="http://msdn.microsoft.com/en-us/library/hh441729.aspx" target="_blank">this page</a> for more details.
ca: El paràmetre de cultura us permet seleccionar la llengua de la cultura de les entitats geogràfiques, posar noms i etiquetar mapes a les imatges de mapes del bing. Per a cultures suportades, els noms dels carrers estan traduïts a la cultura local. Per exemple, si sol·liciteu un lloc a França, els noms dels carrers estan en francès. Per a altres dades localitzades com ara noms de països, el nivell de traducció variarà per a cada cultura. Per exemple, pot no haver un nom traduït per a "United States" en cada codi cultural. Mireu <a href="http://msdn.microsoft.com/en-us/library/hh441729.aspx" target="_blank">aquesta pàgina</a> per a més detalls.

en: The desired image width returned in the response. If empty, the width of the image from image url will be used.
ca: L'ample de la imatge desitjada retornada a la resposta. Si està buit, s'utilitzarà l'amplada de la imatge de la URL.

en: The following screenshot was taken with the advanced editor enabled:
ca: La següent captura es prendrà amb l'editor avançat activat:

en: The following settings will be used for all marker and layer maps
ca: La configuració següent s'usarà per a tots els marcadors i els mapes de capes

en: The icon for all markers has been successfully updated
ca: S'ha actualitzat correctament la icona de tots els marcadors

en: The icon is displayed in the cam view of Wikitude to indicate a marker - 32x32 pixel, transparent PNG
ca: La icona es mostra en la vista de càmera del Wikitude per indicar un marcador - 32x32 pixel, PNG transparent 

en: The language used on plugin pages on backend and/or on maps on frontend. Please note that the language for Google and Bing Services can be set seperately via Settings / tab "Google Maps" / "Google language localization" respectively tab "Bing Maps" / "Cultures"
ca: El llenguatge utilitzat en les pàgines del connector al servidor i/o mapes al navegador. Tingueu en compte que el llenguatge de Serveis de Bing i Google es pot configurar per separat a través de Configuració / tab "Google Maps" / "localització d'idioma Google" y respectivament pestanya "Bing Maps" / "Cultures"

en: The list marker-status for all layers has been successfully updated
ca: La llista dels marcadors d'estat de totes les capes s'ha actualitzat correctament

en: The logo is displayed on the left bottom corner on Wikitude when an icon is selected - 96x96 pixel, transparent PNG
ca: El logotip es mostra a la cantonada inferior esquerra al Wikitude quan se selecciona una icona - 96x96 pixel, PNG transparent 

en: The map size for all layers has been successfully set to width =  %1$s %2$s and height = %3$s px
ca: S'ha configurat correctament la mida del mapa per a totes les capes a una amplada = %1$s %2$s i alçada = %3$s px

en: The map size for all markers has been successfully set to width =  %1$s %2$s and height = %3$s px
ca: La mida del mapa per a tots els marcadors s'ha configurat correctament amb una amplada = %1$s %2$s i una alçada = %3$s px

en: The maximum radius that a cluster will cover from the central marker (in pixels). Decreasing will make more smaller clusters.
ca: El radi màxim que una agrupaciór cobrirà des del marcador central (en píxels). Disminuir farà els grups mes petits.

en: The offset applied to the zoom in the minimap compared to the zoom of the main map. Can be positive or negative.
ca: El òfset aplicat al zoom en el minimapa en comparació amb el zoom del mapa principal. Pot ser positiu o negatiu.

en: The opacity of the markers.
ca: L'opacitat dels marcadors.

en: The opacity of the tile layer.
ca: La opacitat de la capa de mosaic.

en: The overlays status for all layers has been successfully updated
ca: S'ha actualitzat correctament l'estat de les superposicions de totes les capes

en: The overlays status for all markers has been successfully updated
ca: S'ha actualitzat correctament l'estat de les superposicions de tots els marcadors

en: The plugin "Leaflet Maps Marker" is inactive on this site and therefore this API link is not working.<br/><br/>Please contact the site owner (%1s) who can activate this plugin again.
ca: El connector "Leaflet Maps Marker" està inactiu en aquest lloc i per tant aquest enllaç API no està funcionant. <br/><br/> Si us plau poseu-vos en contacte amb el propietari del lloc (%1s) que pot activar aquest connector de nou.

en: The popup status for all markers has been successfully updated
ca: S'ha actualitzat correctament l'estat de les finestres emergents de tots els marcadors

en: The popup text for all markers has been successfully updated
ca: S'ha actualitzat correctament l'estat del text de la finestra emergent de tots els marcadors

en: The position of the control (one of the map corners).
ca: La posició del control (una de les cantonades del mapa).

en: The position of the fullscreen button (one of the map corners).
ca: La posició del botó de pantalla completa (una de les cantonades del mapa).

en: The pro plugin package could not be downloaded automatically. Please download the plugin from <a href="%1s">%2s</a> and upload it to the directory /wp-content/plugins on your server manually
ca: El paquet del connector pro no es va poder descarregar de forma automàtica. Descarregueu el connector des<a href="%1s">%2s</a> i pujar-lo al directori / wp-content/plugins al servidor de forma manual

en: The rate with which the inertial movement slows down, in pixels/second
ca: La taxa amb què el moviment d'inèrcia s'alentirà, en píxels/segon

en: The request method %1s is not allowed
ca: El mètode de sol·licitud %1s no esta permes

en: The selected markers have been assigned to the selected layer
ca: Els marcadors seleccionats s'han assignat a la capa seleccionada

en: The selected markers have been deleted
ca: Els marcadors seleccionats s'han suprimit

en: The table above is listing %1s out of %2s markers (sorted by %3s %4s)
ca: El quadre anterior és llista %1s de %2s marcadors (ordenats per %3s %4s)

en: The top left x position of the QR Code. (Measured in pixels)
ca: La posició x superior esquerra del codi QR. (Mesurat en píxels)

en: The top left y position of the QR Code. (Measured in pixels)
ca: La posició y superior esquerra del codi QR. (Mesurat en píxels)

en: The usage of Google Maps is free for non-commercial users. Since 01/2012, commercial users have a current usage limit of 25.000 free requests a day - with additional usage cost of 0.5$/1000 requests. In order to comply with the <a href="https://developers.google.com/maps/faq" target="_blank">Google Maps terms of services</a>, commercial users have to <a href="https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/tutorial#api_key">register for a free API key</a>. This API key can also be used by non-commercial users in order to monitor their Google Maps API usage.
ca: L'ús del Google Maps és gratuït per a usuaris no comercials. Des de l'1/2012, els usuaris comercials tenen un límit d'ús actual de 25.000 sol·licitus gratuïtes per dia - amb un cost d'ús addicional de 0.5$/1000 sol·licituds. Per complir amb els <a href="https://developers.google.com/maps/faq" target="_blank">termes de servei del Google Maps</a>, els usuaris comercials han de <a href="https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/tutorial#api_key">registrar-se per aconseguir una clau API</a>. Aquesta clau API també pot ser usada per usuaris no comercials per fer un seguiment del seu ús de la seva API dels mapes de Google.

en: The width of the minimap in pixels.
ca: L'amplada de la minimapa en píxels.

en: The width/height of the Visual QR Code (minimum: 124 pixel)
ca: L'amplada / alçada del codi QR (mínim: 124 píxel)

en: The x-coordinates of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
ca: La coordenada x de la "punta" de les icones (en relació a la seva cantonada superior esquerra).

en: The x-coordinates of the "tip" of the shadow icon (relative to its top left corner)
ca: La coordenada x de la "punta" de la icona d'ombra (en relació a la seva cantonada superior esquerra)

en: The x-coordinates of the margin between popups and the edges of the map view after autopanning was performed.
ca: La coordenada x del marge entre les finestres emergents i les vores de la vista del mapa després de l'autodesplaçament. 

en: The x-coordinates of the popup anchor (relative to its top left corner)
ca: La coordenada x de l'àncora emergent (en relació a la seva cantonada superior esquerra)

en: The y-coordinates of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
ca: La coordenada y de la "punta" de les icones (en relació a la seva cantonada superior esquerra)

en: The y-coordinates of the "tip" of the shadow icon (relative to its top left corner)
ca: La coordenada y de la "punta" de la icona d'ombra (en relació a la seva cantonada superior esquerra)

en: The y-coordinates of the margin between popups and the edges of the map view after autopanning was performed.
ca: Les coordenades y del marge entre les finestres emergents i les vores de la vista del mapa després de l'autodesplaçament.

en: The y-coordinates of the popup anchor (relative to its top left corner)
ca: La coordenada y de l'àncora emergent (en relació a la seva cantonada superior esquerra)

en: Then please enter the license key that was e-mailed to you and click on the button "activate".
ca: Aleshores, introduïu la clau de la llicència que s'us ha enviat per correu electrònic i feu clic al botó "activa".

en: This base domain is also used for Google Maps Directions.
ca: Aquest domini de base també s'utilitza per a Google Maps Directions.

en: This is a default description.
ca: Aquesta és una descripció predeterminada.

en: This is a multi-layer map - markers cannot be assigned to this layer directly
ca: Aquest és un mapa de múltiples capes - els marcadors no poden ser assignats a aquesta capa directament

en: This license is active.
ca: Aquesta llicència està activa.

en: This message will disappear once the pro version has been activated or deleted from your server (via the WordPress Plugins page!)
ca: Aquest missatge desapareixerà una vegada que la versió Pro s'hagi activat o esborrat del servidor (a través de la pàgina de connectors de WordPress!)

en: This setting will only be used when the plugin language is not selected automatically
ca: Aquest paràmetre solament s'usarà quan l'extensió de l'idioma no se seleccioni automàticament

en: Tiles URL
ca: URL de mosaics

en: Time
ca: Hora

en: Timestamp for KML animation
ca: Marca horària de l'animació KML

en: TinyMCE button
ca: Botó del TinyMCE

en: Title
ca: Títol

en: To select only markers from a layer, please enter the layer ID. Use commas to separate multiple layers. Use 0 for markers not assigned to a layer.
ca: Per seleccionar només els marcadors d'una capa, introduïu l'ID de capa. Utilitzeu comes per separar diverses capes. Feu servir 0 per als marcadors no assignats a una capa.

en: To start your free 30-day-trial of Leaflet Maps Marker Pro, please click on the button "start installation" below. This will start the download of Leaflet Maps Marker Pro from <a style="text-decoration:none;" href="%1s">%2s</a> and installation as a separate plugin.<br/>Afterwards please activate the pro plugin and you will be guided through the process to receive a free 30-day-trial license without any obligations. Your trial will expire automatically unless you purchase a valid pro license. You can also switch back to the free version at any time.
ca: Per iniciar els 30 dies de prova gratuïta de Leaflet Maps Marker Pro, si us plau feu clic al botó "iniciar la instal·lació" a continuació. Això iniciarà la descàrrega de Leaflet Maps Marker Pro des de <a style="text-decoration:none;" href="%1s">%2s</a> i la instal·lació com un connector independent.<br/>Després si us plau, activi el connector i se li guiarà a través del procés de rebre una llicència de 30 dies de prova gratuïta i sense cap compromís. La llicencia caduca automàticament a menys que compri una llicència professional vàlida. També pot tornar a la versió gratuïta en qualsevol moment.

en: Too bad you are using the free version again :-( <a href="%1s" target="_blank">Please tell us what we can do to win you as a happy pro user and receive a discount voucher!</a>
ca: Llàstima que utilitzeu la versió lliure de nou :-( <a href="%1s" target="_blank">Si us plau, digui'ns el que podem fer per guanyar-lo de nou com a usuari pro i rebrà un val de descompte!</a>

en: Tools
ca: Eines

en: Top left of the map
ca: Part superior esquerra del mapa

en: Top right of the map
ca: Part superior dreta del mapa

en: Trademarks and copyright
ca: Marques registrades i drets d'autor

en: Translation updates
ca: Actualitzacions de la traducció

en: Translations
ca: Traduccions

en: Turkish
ca: Turc

en: Turkmen (Latin)
ca: Turkmenistà (Llatí)

en: Tutorial for Cloudmade configuration:
ca: Tutorial per a la configuració del Cloudmade:

en: Type
ca: Tipus

en: Type of transport
ca: Tipus de transport

en: URL of image which gets show when hovering the text "(Legend)" next to WMS attribution text
ca: La URl de la imatge que es mostrarà en passar per damunt del text "Llegenda" que hi ha prop del text d'atributs WMS.

en: Ukrainian
ca: Ucraïnès

en: Units
ca: Unitats

en: Update instruction: as your user does not have the right to update plugins, please contact your <a href="mailto:%1s?subject=Please update plugin -Leaflet Maps Marker- on %2s">administrator</a>
ca: Instruccions d'actualització: com que el seu usuari no té el dret d'actualitzar connectors, si us plau poseu-vos en contacte amb el<a href="mailto:%1s?subject=Please update plugin -Leaflet Maps Marker- on %2s">administrador</a>

en: Update instruction: please start the update from the <a href="%1s">Updates-page</a>.
ca: Instruccions d'actualització: ha d'iniciar l'actualització des de <a href="%1s">Pàgina d'actualitzacions</a>.

en: Updated by
ca: L'ha actualitzat 

en: Updated on
ca: L'ha actualitzat el

en: Upgrade to Pro
ca: Actualització a Pro

en: Upgrade to pro version for even more features - click here to find out how you can start a free 30-day-trial easily
ca: Actualitzeu a la versió Pro amb encara més característiques   - feu clic aquí per descobrir com es pot començar facilment una prova de 30 dies

en: Upload failed - unsupported file type!
ca: Pujada fallida - tipus de fitxer no admès!

en: Upload new icon
ca: Carregar nova icona

en: Upload successful - <a href="%1$s" target="_top">please reload page</a>
ca: Desat amb èxit - <a href="%1$s" target="_top"> si us plau recarrega la pàgina </a>

en: Uploading new icons gets easier with Leaflet Maps Marker Pro - no more need to use a FTP client, just click on the new upload button and add new icons from WordPress admin area easily:
ca: Carrega nous icones es fa més fàcil amb Leaflet Maps Marker Pro - no hi ha necessitat d'utilitzar un client FTP, simplement feu clic al nou botó de pujada i afegeix fàcilment noves icones a l'àrea d'administració de WordPress:

en: Use custom icon URL and directory
ca: Utilitza URL d'icona i directori personalitzat

en: Use the button below to propagate the license key entered above to all WordPress Multisite subsites.
ca: Utilitzi el botó de sota per propagar la clau de llicència introduïda anteriorment per a tots els llocs de WordPress secundaris.

en: Use the following directions provider
ca: Utilitza el següent proveïdor de direccions

en: Use the settings below to customize the display of ads on Google basemaps.
ca: Utilitzeu la següent configuració per personalitzar la visualització d'anuncis a Google mapes base.

en: Use this shortcode in posts or pages on your website or one of the API URLs for embedding in external websites or apps
ca: Utilitzeu aquest codi breu en entrades o pàgines de la web o en una de les URLS de l'API per incrustar pàgines webs externes o aplicacions

en: Use this shortcode in posts or pages on your website or one of the API links for embedding in external websites or apps
ca: Utilitzeu aquest codi curt en els llocs o les pàgines al seu lloc web o un dels enllaços d'API per incrustar en llocs web externs o aplicacions

en: Used for JSON format only, allows to overcome the <a href="%1s" target="_blank">same origin policy</a> (can be overwritten by parameter callback on each API request)
ca: S'utilitza només per al format JSON i permet superar la <a href="%1s" target="_blank">política del mateix origen</a> (pot ser sobreescrit pel paràmetre de devolució en cada sol·licitud del API)

en: Used for created maps - do not change this if you are not sure what it means!
ca: S'utilitza per als mapes creats - no ho canvieu si no sabeu el que això significa!

en: Used if Wikitude does not pass the variable maxNumberofPois - 50 is the maximum recommended
ca: Utilitzat si Wikitude no passa la variable maxNumberofPois - 50 és el màxim recomanat

en: User
ca: Usuari

en: User role needed for adding and editing markers/layers
ca: Cal un rol d'usuari per afegir i editar marcadors/capes

en: User role needed for deleting markers/layers
ca: El rol d'usuari necessari per suprimir marcadors/capes

en: Uzbek (Latin)
ca: Uzbek (Llatí)

en: Valencian
ca: Valencià

en: Version
ca: Versió

en: Version of the WMS service to use
ca: Versió del servei WMS que cal usar

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: View fullscreen
ca: Veure pantalla sencera

en: Visible API links for each marker
ca: Enllaços API visibles per a cada marcador

en: Visible API links in panel
ca: Enllaços API visibles al panell 

en: Visit our contact form to submit your feature request or idea
ca: Visita el nostre formulari de contacte per enviar la sol·licitud funció o idea

en: Visualead settings
ca: Opcions de Visualead

en: WMS layer 1 settings
ca: Configuració de la capa WMS 1

en: WMS layer 10 settings
ca: Configuració de la capa WMS 10

en: WMS layer 2 settings
ca: Configuració de la capa WMS 2

en: WMS layer 3 settings
ca: Configuració de la capa WMS 3

en: WMS layer 4 settings
ca: Configuració de la capa WMS 4

en: WMS layer 5 settings
ca: Configuració de la capa WMS 5

en: WMS layer 6 settings
ca: Configuració de la capa WMS 6

en: WMS layer 7 settings
ca: Configuració de la capa WMS 7

en: WMS layer 8 settings
ca: Configuració de la capa WMS 8

en: WMS layer 9 settings
ca: Configuració de la capa WMS 9

en: WMS layers
ca: Capes del servei de mapes web (WMS)

en: WMS stands for <a href="http://www.opengeospatial.org/standards/wms" target="_blank">Web Map Service</a> and is a standard protocol for serving georeferenced map images over the Internet that are generated by a map server using data from a GIS database.<br/>With Leaflet Maps Marker you can configure up to 10 WMS layers which can be enabled for each map. As default, 10 WMS layers from <a href="http://data.wien.gv.at" target="_blank">OGD Vienna</a> and from the <a href="http://www.eea.europa.eu/code/gis" target="_blank">European Environment Agency</a> have been predefined for you.<br/>A selection of further possible WMS layers can be found at <a href="http://www.mapsmarker.com/wms" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/wms</a>
ca: WMS significa <a href="http://www.opengeospatial.org/standards/wms" target="_blank">Web Map Service</a> i és una protocol estàndard per el servei d'imatges de mapes georeferenciats per Internet que es generen per un servidor de mapes que utilitza dades d'una base de dades GIS.<br/>Amb el Leaflet Maps Marker podeu configurar fins a 10 capes WMS layers que es poden activar en cada mapa. De manera predeterminada, s'han predeterminat 10 capes WMS layers des de <a href="http://data.wien.gv.at" target="_blank">OGD Vienna</a> i des de l'<a href="http://www.eea.europa.eu/code/gis" target="_blank">Agència Europea del Medi Ambient</a>.<br/> Una selecció de més capes WMS possible es pot trobar a <a href="http://www.mapsmarker.com/wms" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/wms</a>

en: Walking directions
ca: Adreces a peu

en: Warning - cannot be undone!
ca: Atenció - no es pot desfer!

en: Warning: no markers are assigned to the layer with the ID %1$s or the layer does not exist!
ca: Atenció: no hi ha marcadors assignats a la capa amb l'identificador %1$s o bé la capa no existeix!

en: Warning: not recommended on production sites - use on your own risk!
ca: Advertència: no es recomana en els llocs de producció - la utilització es sota el seu propi risc!

en: Warning: the PHP extension curl must be active on your server in order to retrieve a free trial license key. Please install this extension or contact your admin (%1s)
ca: Advertència: l'extensió curl de PHP ha d'estar activa en el servidor per tal de recuperar una clau de llicència de prova. Instal·li aquesta extensió o truqui al seu administrador (%1s)

en: Warning: you are using the outdated plugin WP Google Analytics which is incompatible with Leaflet Maps Marker. Please update to a more current Google analytics plugin like http://wordpress.org/extend/plugins/google-analytics-for-wordpress/
ca: Atenció: esteu utilitzant l'extensió obsoleta del WP Google Analytics la qual és incompatible amb el Leaflet Maps Marker. Actualitzeu a una versió més actual de l'extensió del Google analytics com ara http://wordpress.org/extend/plugins/google-analytics-for-wordpress/

en: Warning: you are using the plugin "Better WordPress Minify" which can cause Leaflet Maps Marker to break if the option "Minify JS files automatically?" is active. Please disable this option (Settings / BWP Minify) or add <strong>leafletmapsmarker</strong> to the form field "Scripts to be ignored (not minified)"
ca: Atenció: esteu utilitzant l'extensió "Better WordPress Minify" que pot fer cascar el Leaflet Maps Marker si està activada l'opció "Minimitza els fitxers JS automàticament?". Desactiveu aquesta opció anant a Configuració / BWP Minimitza o afegiu <strong>leafletmapsmarker</strong> al camp del formulari "Scripts que cal ignorar (no minimitzar)"

en: Warning: you are using the plugin "W3 Total Cache" with the feature "CDN" enabled which is causing layer maps to break.<br/>To fix this, please navigate to <a href="%1s">Performance / CDN / Advanced</a> and add <strong>%2s</strong> to "Rejected files:"
ca: Advertència:. Feu servir el connector "W3 Total Cache" amb la característica habilitada "CDN", que està causant que la capa de mapes no funcioni<br/>Per solucionar aquest problema, si us plau, aneu a <a href="%1s">Performance/CDN/Advanced</a> i afegiu <strong>%2s</strong> a "arxius rebutjats:"

en: Warning: you are using the plugin "W3 Total Cache" with the feature "JS Minify" enabled which is causing maps to break.<br/>To fix this, please navigate to <a href="%1s">Performance / Minify / Advanced</a> and add <strong>%2s</strong> to "Never minify the following JS files:"
ca: Advertència:. Feu servir el plugin "W3 Total Cache" amb l'opció "JS Minify" habilitada, que està causant als mapes.<br/>Per solucionar aquest problema, si us plau, aneu a <a href="%1s"> Performance / Minify / Advanced</a> i afegiu <strong>%2s</strong> per a "Never minify the following JS files:"

en: Warning: you are using the plugin "WP Minify" which is causing Leaflet Maps Marker layer maps to break as the option "Enable HTML Minification" is active. Please disable this option under Settings / WP Minify.
ca: Advertència: s'està usant el connector "WP Minify", que està causant que la capa de mapes de  Leaflet Maps Marker no funcioni mentre "Habilitar minificación HTML" està actiu. Desactiveu aquesta opció a Configuració / WP Minify.

en: Warning: you are using the plugin Javascript to Footer which is incompatible with Leaflet Maps Marker and causing maps to break. Please deactivate this plugin in order to be able to use Leaflet Maps Marker.
ca: Advertència: voste utilitza el connector Javascript to Footer, que es incompatible amb Leaflet Maps Marker i causa un errors als mapes. Si us plau, desactivi aquest plugin per tal de ser capaç d'utilitzar Leaflet Maps Marker.

en: Warning: you are using the plugin Lazy Load and set Leaflet Maps Marker to include Javascript files in header. Please change this setting to include Javascript files in footer (Settings / Misc) or deactivate the Lazy Load plugin.
ca: Advertència: s'està utilitzant el connector "Lazy Load" i establir Leaflet Maps Marker per incloure arxius Javascript en capçalera. Canvieu aquesta configuració per incloure arxius Javascript al peu de pàgina (Configuració / Altres) o desactivi el connector Lazy Load.

en: Warning: you are using the plugin Lazy Load which is incompatible with Leaflet Maps Marker and WordPress <3.3. Please upgrade to the latest WordPress version or disable the Lazy Load plugin.
ca: Advertència: estàa utilitzant el connector Lazy Load, que és incompatible amb Leaflet Maps Marker i WordPress <3.3. Si us plau actualitzi a l'última versió de WordPress o desactivi el connector Lazy Load.

en: Warning: you enabled support for bing maps but did not provide an API key. Please visit <a href="http://www.mapsmarker.com/bing-maps" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/bing-maps</a> for info on how to get a free bing maps API key!
ca: Atenció: heu activat el suport per als mapes del bing però no heu donat una clau API. Visiteu <a href="http://www.mapsmarker.com/bing-maps" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/bing-maps</a> per a més informació sobre com aconseguir gratuïtament una clau API per a mapes del bing. 

en: Warning: your access to updates and support for Leaflet Maps Marker Pro has expired!
ca: Advertència: l'accés a actualitzacions i suport per  Leaflet Maps Marker Pro ha expirat!

en: Warning: your user does not have the capability to install new plugins - please contact your administrator (%1s)
ca: Advertència: l'usuari no té la capacitat d'instal·lar nous connectors - si us plau poseu-vos en contacte amb l'administrador (%1s)

en: We are working hard on delivering the best mapping solution available for WordPress - helping you to share your favorite spots. Therefore we are commited to constantly improving Leaflet Maps Marker Pro. Below you find some highlights from our development roadmap - if an important one is missing for you, let us know and we will check if we can include it in a future release:
ca: Estem treballant dur per oferir la millor solució de cartografia disponible per WordPress - ajudant a que comparteixi els seus llocs favorits. Per tant, estem compromesos amb la millora constant de Leaflet Maps Marker Pro. A continuació trobarà alguns punts destacats del nostre pla de desenvolupament - si és molt important el que falta per a vostè, contacteu amb nosaltres i anem a veure si podem incloure-ho en una futura versió:

en: Welsh
ca: Gal·lès

en: When you click a cluster at the bottom zoom level it spiderfies it so you can see all of its markers:
ca: En fer clic en una agregació al nivell de zoom inferior, l'augmenta perquè es puguin veure tots els seus marcadors:

en: When you click a cluster it zooms to its bounds
ca: En fer clic en una agregació, fa un zoom als seus límits

en: When you mouse over a cluster it shows the bounds of its markers:
ca: En passar el ratolí sobre una agregació, mostra els límits dels seus marcadors:

en: Where to change the default language
ca: On canviar la llengua predeterminada

en: Where to insert Javascript files on frontend?
ca: On inserir els arxius Javascript al frontend?

en: Whether the map automatically handles browser window resize to update itself.
ca: Si cal que el mapa detecti automàticament la finestra del navegador per redimensionar-se.

en: Whether the map be draggable with mouse/touch or not.
ca: Si el mapa es pot arrossegar i desar amb el ratolí/ratolí tàctil o no.

en: Whether the map can be zoomed by touch-dragging with two fingers.
ca: Si el mapa es pot ampliar en tocar i arrossegar amb dos dits.

en: Whether the map can be zoomed by using the mouse wheel.
ca: Si el mapa es pot ampliar en fer servir la roda del ratolí.

en: Whether the map can be zoomed in by double clicking on it.
ca: Si el mapa es pot ampliar en fer doble clic en ell.

en: Whether the map can be zoomed to a rectangular area specified by dragging the mouse while pressing shift.
ca: Si el mapa es pot ampliar a un àrea rectangular específica en arrossegar amb el ratolí mentre es pressiona la tecla de majúscules.

en: Whether the scale control is added to the map by default.
ca: Si s'afegeix el control d'escala al mapa de manera predeterminada.

en: Whether the zoom control is added to the map by default.
ca: Si s'afegeix el control de zoom al mapa de manera predeterminada.

en: Whether to add a button for displaying maps in fullscreen via HTML5
ca: Si voleu afegir un botó per visualitzar els mapes en pantalla completa a través d'HTML5

en: Whether to show the imperial scale line (mi/ft).
ca: Si cal mostrar la línia d'escala imperial (milles/peus).

en: Whether to show the metric scale line (m/km).
ca: Si cal mostrar la línia de l'escala mètrica (m/km)

en: Widget to show the most recent Leaflet Maps Marker entries - please see www.mapsmarker.com for more info
ca: El giny que mostra les entrades més recents del Leaflet Maps Marker - mireu www.mapsmarker.com per a més informació

en: Width
ca: Amplada

en: Width and height in pixel of QR code image for marker/layer standalone fullscreen map links
ca: Amplada i alçada en píxels de la imatge de codi QR del marcador/capa del mapa independent d'enllaços a pantalla completa

en: Width of the icons in pixel
ca: Amplada de les icones en píxels

en: Width of the shadow icon in pixel
ca: Amplada de la icona d'ombra en píxels

en: Wikitude API powered by www.mapsmarker.com
ca: API del Wikitude funciona amb www.mapsmarker.com

en: Wikitude settings
ca: Paràmetres del Wikitude

en: Will be displayed in controlbox if selected
ca: es mostrarà en la caixa de control si se selecciona

en: Will be used when creating a new layer. All values can be changed afterwards on each layer.
ca: S'utilitzarà quan es creï una nova capa. Tots els valors de cada capa es poden canviar amb posterioritat.

en: Will be used when creating a new marker. All values can be changed afterwards on each marker.
ca: S'utilitzarà quan es creï un nou marcador. Tots els valors de cada marcador es poden canviar amb posterioritat.

en: Will replace {s} from base url if available
ca: Es reemplaçarà {s} de la url base si cal

en: Will replace {s} from tiles url if available
ca: Reemplaça {s} de les url de mosaics si es pot

en: With this option enabled, the map tracks when you pan to another "copy" of the world and moves all overlays like markers and vector layers there.
ca: Amb aquesta opció activada, el mapa segueix quan us desplaceu a altra "còpia" del món i mou totes les superposicions com ara marcadors i capes vectoritzades allà.

en: WordPress Admin Bar integration
ca: Integració de la barra d'administració del WordPress

en: WordPress Multisite settings
ca: Configuració de WordPress multilloc

en: WordPress Pointers
ca: Punters del WordPress

en: WordPress admin area and frontend
ca: Àrea d'administració del WordPress i part frontal

en: WordPress admin area only
ca: Panell d'administració del WordPress solament

en: WordPress admin dashboard widget
ca: Giny del tauler d'administració del WordPress

en: WordPress frontend only
ca: Solament la part frontal del WordPress

en: Yes
ca: Sí

en: Yes (please enter subdomains in next form field)
ca: Sí (introduïu els subdominis en el següent camp de formulari)

en: Yes I want to propagate the license key to all subsites
ca: Sí vull propagar la clau de llicència a tots els llocs secundaris

en: Yiddish
ca: Jiddisch

en: You already downloaded "Leaflet Maps Marker Pro" to your server but did not activate the plugin yet!
ca: Vostè ja ha descarregat "Leaflet Maps Marker Pro" al seu servidor, però no ha activat el connector encara!

en: You already ran the <a href="%1s" target="_blank">ioncube installation wizard</a> and copied the created php.ini file to <strong>%2s</strong><br/>To finish the ioncube installation, please also copy the file <strong>php.ini</strong> to the directory <strong>%3s</strong><br/>Afterwards the ioncube installation is finished and you should be able to start using Leaflet Maps Marker Pro. If you still encounter an issue, please <a href="%4s" target="_blank">get in contact</a>
ca: Vostè ja va executar el <a href="%1s" target="_blank">assistent d'instal · lació ioncube</a> i copiat l'arxiu php.ini creat per <strong>%2s</strong><br/>Per finalitzar la instal·lació de ioncube, si us plau copieu també l'arxiu <strong>php.ini</strong> al directori <strong>%3s</strong><br/>Després de acabar la instal·lació de ioncube vostè hauria de ser capaç de començar a utilitzar Leaflet Maps Marker Pro. Si segueix tenint un problema, si us plau, <a href="%4s" target="_blank">posar-se en contacte amb nosaltres</a>

en: You are currently using v%1s and the plugin author highly recommends updating to v%2s for new features, bugfixes and updated translations (please see <a href="http://mapsmarker.com/v%3s" target="_blank">this blog post</a> for more details about the latest release).
ca: Esteu fent servir la versió %1s i l'autor del connector recomana encaridament actualitzar a v%2s per les noves característiques, correccions d'errades i traduccions actualitzades (vegeu si us plau <a href="http://mapsmarker.com/v%3s" target="_blank">aquesta entrada del bloc</a> per a més informació sobre l'última versió).

en: You are using the simplified editor
ca: Esteu fent servir un editor simplificat

en: You can also add markers directly to posts or pages without having to save them to your database previously. You just have to use the shortcode with the attributes mlat and mlon (e.g. <strong>[mapsmarker mlat="48.216038" mlon="16.378984"]</strong>).
ca: Podeu afegir marcadors directament a les entrades o pàgines sense haver de desar-les a la base de dades prèviament. Heu d'utilitzar el codi amb els atributs mlat i mlon (per exemple <strong>[mapsmarker mlat="48.216038" mlon="16.378984"]</strong>).

en: You can also change zoom level by clicking on + or - on preview map or using your mouse wheel
ca: Podeu canviar el nivell de zoom en fer clic al + o - de la previsualització del mapa o bé fent servir la roda del ratolí

en: You can also select a search prefix, which automatically gets added to search form when creating a new marker or layer.
ca: Podeu també seleccionar un prefixe de cerca, el qual s'afegirà automàticament al formulari de cerca quan creeu un marcador o capa nova.

en: You can also upload the icons by clicking the button "upload new icon"
ca: També pot carregar les icones fent clic al botó "carregar nova icona"

en: You can backup your current settings on the <a href="%1$s">tools page</a> before resetting all options to their default values.
ca: Pot fer unacòpia de seguretat de la configuració actual a la <a href="%1$s">Pàgina d'eines</a> abans de restablir totes les opcions als seus valors predeterminats.

en: You can continue using version %s without any limitations. Nevertheless you will not be able to get updates including bugfixes, new features and optimizations as well as access to our support system.
ca: Vostè pot continuar utilitzant la versió %s sense cap limitació. No obstant això, vostè no serà capaç d'obtenir les actualitzacions incloent correccions d'errors, noves característiques i optimitzacions, així com l'accés al nostre sistema de suport.

en: You can get better search results if you enable the bounds feature. This allows you to specify the area in which to primarily search for places or addresses. Please note: the results are biased towards, but not restricted to places or addresses contained within these bounds.
ca: Aconseguireu millors resultats a les cerques si activeu la limitació. Això us permet especificar l'àrea en què cercar primerament llocs i adreces. Nota: els resultats estan ajustats a l'àrea, però no restringits als llocs o adreces dins d'aquestos límits.

en: You can test <i>Maps Marker Pro</i> for 30 days for free without any obligations. After the trial period the plugin´s admin pages will become inaccessible unless you enter a <a href="%1s" target="_blank">valid license key</a>.
ca: Vostè pot provar <i>Maps Marker Pro</i> durant 30 dies de forma gratuïta i sense cap compromís. Després del període de prova les pàgines d'administració del plugin es tornen inaccessibles llevat que s'introdueixi un <a href="%1s" target="_blank">clau de llicència vàlida</a>.

en: You downloaded <a href="%1s" target="_blank">Leaflet Maps Marker Pro</a> but did not register a free 30-day-trial license key. Please note that <a href="%2s" target="_blank">according to our privacy policy</a> we will not disclose, rent or sell your personal information!<br/>If you install Leaflet Maps Marker Pro on a localhost installation (<a href="%3s" target="_blank">see available packages on Wikipedia</a>) you can also test the pro plugin without registering a free 30-day-trial license key and without time limitation.
ca: Ha descarregat <a href="%1s" target="_blank">Leaflet Maps Marker Pro</a>, però no ha enregistrat una clau de llicència de 30 dies de prova gratuïta. Atenció: <a href="%2s" target="_blank">d'acord amb la nostra política de privacitat</a> no revelarem, llogarem o vendrem la seva informació personal!<br/>Si instal·la Leaflet Maps Marker Pro en una instal · lació localhost (<a href="%3s" target="_blank">veure els paquets disponibles en Wikipedia</a>) també pot provar el connector pro sense registrar una clau de llicència de 30 dies de prova gratuïta i sense límit de temps .

en: You have an error in your SQL syntax
ca: Vostè té un error en la seva sintaxi SQL

en: You have installed Leaflet Maps Marker Pro on a localhost instance. Entering a license key here is not mandatory but recommended as this also allows you to <a href="%1s" target="_blank">open support tickets</a>. Please be aware that once you use the plugin on a live domain, entering a license key is mandatory!
ca: Ha instal·lat Leaflet Maps Marker Pro en una instància localhost. La introducció d'una clau de llicència aquí no és obligatòria, però es recomana ja que això també li permet <a href="%1s" target="_blank">obrir tiquets de suport</a>. Tingueu en compte que una vegada que s'utilitza el connector en un domini en viu, el ingrés d'una clau de llicència és obligatori!

en: You must agree to the TOS to continue.
ca: Vostè ha d'estar d'acord amb les 'Condicions del Servei' per continuar.

en: You successfully switched to the advanced editor.
ca: Correctament connectat a l'editor avançat.

en: You successfully switched to the simplified editor.
ca: Ha canviat amb èxit a l'editor simplificat.

en: You will also not be able to <a href="%1s" target="_blank">open support tickets</a> or get an information when your license has expired.
ca: No podeu tampoc <a href="%1s" target="_blank">obrir tíquets de suport</a> o obtenir informació quan la llicència ha caducat.

en: Your free 30 day trial license key has expired. <a href="%1s" target="_blank">Please purchase a valid pro license key to continue</a>.
ca: La seva clau de llicència de prova de 30 dies gratuïta ha caducat. <a href="%1s" target="_blank"> Si us plau, compreu una clau de llicència pro vàlida per continuar</a>.

en: Your license was activated successfully!
ca: La llicència s'ha activat amb èxit!

en: Your new license was registered successfully!
ca: La seva nova llicència s'ha registrat correctament!

en: Zoom in
ca: Apropa

en: Zoom level for all layers has been successfully set to %1$s
ca: El nivell de zoom de totes les capes s'ha configurat correctament a %1$s

en: Zoom level for all markers has been successfully set to %1$s
ca: El nivell de zoom de tots els marcadors s'ha configurat correctament a %1$s

en: Zoom out
ca: Allunya

en: a much better panning inertia implementation
ca: una millor aplicació de inèrcia panoràmica

en: activate
ca: activar

en: add new layer
ca: afegeix una capa nova

en: add new maker
ca: afegeix un marcador nou

en: add new marker
ca: afegeix un marcador nou

en: add new marker to this layer
ca: afegeix un marcador nou a aquesta capa

en: add new markers/layers
ca: afegir nous marcadors/capes

en: add/edit layer
ca: afegeix/edita la capa

en: add/edit marker
ca: afegeix/edita el marcador

en: adding markers from frontend
ca: afegir marcadors des de el frontend

en: advanced recent marker widget
ca: giny de marcador recent avançat 

en: ascending
ca: ascendent

en: assign markers to multiple layers
ca: assignar marcadors a múltiples capes

en: assign to the following layer:
ca: assigna a la capa següent:

en: assigned layer
ca: capa assignada

en: automatic
ca: automàtic

en: automatic (use WordPress default)
ca: automàtic (fes servir el WordPress de manera predeterminada)

en: automatic (use basemap from main map and OpenStreetMap as fallback if unsupported)
ca: automàtic (utilitzar basemap del mapa principal i OpenStreetMap com a alternativa en cas de no estar suportat)

en: automatic (uses constant WPLANG defined in wp-config.php = %s - fallback to en_US if not supported by bing)
ca: automàtic (utilitza la constant WPLANG definida a wp-config.php = %s - es canviarà a en_US si no està suportat pel bing)

en: automatic 1 (distinct language for each user - detects the users browser language setting, preferred method by Google)
ca: automàtic 1 (llengua distinta per a cada usuari - detecta la configuració del navegador de l'usuari, mètode preferit de Google)

en: automatic 2 (same language for each user - uses the first two letters from the constant WPLANG defined in wp-config.php = %s)
ca: automàtic 2 (la mateixa llengua per tots els usuaris - utilitzeu les primeres dues lletres de la constant WPLANG definida a wp-config.php = %s)

en: backup and restore of settings
ca: Opcions de copia de seguretat

en: baseURL
ca: URL base

en: better integration into the publication workflow (adding markers from posts or as custom post type)
ca: una millor integració en el flux de treball de la publicació (afegir marcadors des de missatges o des de tipus de missatge personalitzats)

en: better integration with other plugins
ca: millor integració amb altres connectors

en: blog post with more details about this release
ca: entrada del bloc amb més detalls sobre aquesta versió

en: by
ca: per

en: can be changed at section "Default values for marker popups"
ca: es pot canviar a la secció "Valors predeterminats dels marcadors emergents"

en: change active WMS layers for all layers
ca: canvia les capes WMS actives de totes les capes

en: change active WMS layers for all markers
ca: canvia les capes WMS actives de tots els marcadors

en: change basemap for all layers
ca: canvia el mapa base de totes les capes

en: change basemap for all markers
ca: canvia el mapa base de tots els marcadors

en: change clustering status for all layers
ca: canviar l'estat de l'agrupació de totes les capes

en: change controlbox status for all layers
ca: canvia l'estat de la caixa de control de totes les capes

en: change controlbox status for all markers
ca: canvia la caixa de control de tots els marcadors

en: change directions settings
ca: canvia la configuració de les direccions

en: change list marker-status for all layers
ca: canvia la llistat d'estat dels marcadors per a totes les capes

en: change mapsize for all layers
ca: canvia la mida del mapa de totes les capes

en: change mapsize for all markers
ca: canvia la mida del mapa per a tots els marcadors

en: change overlay status for all layers
ca: canvia l'estat de superposició de totes les capes

en: change overlay status for all markers
ca: canvia l'estat de superposició de tots els marcadors

en: change panel status for all layers
ca: canvia el panell d'estat de totes les capes

en: change panel status for all markers
ca: canvia el panell d'estat per a tots els marcadors

en: change popup status for all markers
ca: canvia l'estat de la finestra emergent de tots els marcadors

en: change popup text for all markers
ca: canvia el text de la finestra emergent de tots els marcadors

en: change zoom for all layers
ca: canvia el zoom de totes les capes

en: change zoom for all markers
ca: canvia el zoom per a tots els marcadors

en: changelog
ca: registre de canvis

en: click here for troubleshooting
ca: feu clic aquí per obtenir solucións als problemes

en: click here to get a non-expiring license key
ca: feu clic aquí per obtenir una clau de llicència sense caducitat

en: clickable (if false, the vector will not emit mouse events and will act as a part of the underlying map)
ca: pot fer clic (si és fals, el vector no emetrà esdeveniments de ratolí i actuarà com una part del mapa subjacent)

en: closed
ca: tancat

en: cn (for using bicycle routing using cycle route networks only)
ca: cn (per utilitzar en les rutes en bicicleta en xarxa solament)

en: collapsed
ca: col·lapsat

en: collapsed (except on mobiles)
ca: reduït (excepte en mòbils)

en: color (stroke color)
ca: color (color del traç)

en: create a new layer map
ca: Crea una capa nova de mapa

en: create a new marker map
ca: Crea un marcador nou de mapa

en: created by
ca: l'ha creat

en: created on
ca: creat el

en: culture code
ca: codi de cultura

en: custom Google Maps styling
ca: estil personalitzat per Google Maps

en: days left
ca: dies restants

en: delete
ca: suprimeix

en: delete all markers from all layers
ca: suprimeix tots els marcadors de totes les capes

en: delete all markers from selected layer
ca: suprimeix tots els marcadors de la capa seleccionada

en: delete existing markers/layers
ca: eliminar marcadors/capes existents

en: delete layer
ca: suprimeix la capa

en: delete layer AND assigned markers
ca: suprimeix la capa I TAMBÉ els marcadors assignats

en: delete marker
ca: suprimeix el marcador

en: descending
ca: descendent

en: disable images
ca: desactivar les imatges

en: disabled
ca: desactivat

en: display WordPress pointers on plugin updates
ca: mostra els punters del WordPress a les actualitzacions de les extensions

en: display all markers
ca: mostra tots els marcadors

en: draw features like polylines, polygons, rectangles, circles and markers on maps
ca: dibuixar funcions com polilínies, polígons, rectangles, cercles i marcadors en els mapes

en: e.g.
ca: per exemple

en: edit
ca: edita

en: edit assigned layer
ca: edita la capa assignada

en: edit layer
ca: Edita la capa

en: edit marker
ca: edita el marcador

en: email notify on marker/layer actions
ca: notificarà per correu electrònic sobre les accions marcador/capa

en: empty basemap
ca: mapa base buit

en: enabled
ca: activat

en: example
ca: exemple

en: example: <strong>padding:20px 0 !important;</strong> increases the default padding between list entries
ca: exemple: <strong>padding:20px 0 !important;</strong> incrementa el padding per defecte entre les entrades de la llista

en: expanded
ca: expandit

en: false
ca: fals

en: fastest route
ca: ruta més ràpida

en: filename
ca: nom del fitxer

en: fill (whether to fill the path with color. Set it to false to disable filling on polygons or circles)
ca: omplir (si s'omple el camí amb color. Estableix a fals per a des-habilitar l'ompliment de polígons i cercles)

en: fillColor (fill color)
ca: fillColor (omplir color)

en: fillOpacity (fill opacity)
ca: fillOpacity (omplir opacitat)

en: filtering markers on frontend
ca: marcadors filtratge en frontend

en: footer
ca: peu

en: free community support
ca: suport gratuït de la comunitat

en: frequently asked questions
ca: preguntes més freqüents

en: fullscreen
ca: pantalla completa

en: fullscreen map
ca: mapa a pantalla completa

en: hand cursors for dragging
ca: cursors de mà per l'arrossegament

en: header (+ inline javascript)
ca: capaçalera (+ javascript en línia)

en: help OpenStreetMap.org to improve map details
ca: ajudar a millorar els detalls del mapa de OpenStreetMap.org

en: hidden
ca: ocult

en: hide
ca: Amaga

en: http-address of the KML-webservice of the WMS layer
ca: adreça http del servei web KML de la capa WMS

en: if enabled, a GeoRSS feed for all markers will be added to the &lt;head&gt;-section of the website, allowing users to subscribe to your markers
ca: Si s'activa, un fil de subscripció GeoRSS s'afegirà a tots els marcadors a la secció &lt;head&gt; de la pàgina web, permetent als usuaris subscriure's als marcadors

en: if enabled, an "Insert map" button gets added to the TinyMCE toolbar and the media bar on post and page edit screens for easily searching and inserting maps
ca: Si s'habilitat, un botó "Insereix el mapa" s'afegirà a la barra d'eines del TinyMCE i a la barra dels mèdia a les pantalles d'edició de les entrades i pàgines per cercar i inserir mapes fàcilment

en: if set, address will be displayed here
ca: Si està definit, l'adreça es mostrarà aquí

en: if set, layername will be displayed here
ca: Si s'estableix, la capa es mostrarà aquí

en: if set, markername will be displayed here
ca: Si està definit, el nom del marcador es mostrarà aquí

en: imperial (miles)
ca: imperial (milles)

en: import and export function for markers and layers
ca: l'opció d'importació i d'exportació per als marcadors i les capes

en: improved scroll wheel zoom to be more responsive
ca: millorat la roda de desplaçament zoom per a ser més sensible

en: improved zoom animation curve for a better feel overal
ca: millor corba de l'animació de zoom per a una millor sensació d'eficàcia general

en: integration of the latest leaflet.js version
ca: integració de l'última versió leaflet.js

en: language code
ca: codi de la llengua

en: last update by
ca: Darrera actualització per 

en: latitude
ca: latitud

en: layer
ca: capa

en: layer ID
ca: Identificador de la capa

en: layer name
ca: nom de la capa

en: layers
ca: capes

en: likely to violate Google AdSense programme policies with default configuration!
ca: probablement per violar les polítiques del programa AdSense de Google amb la configuració per defecte!

en: list all layers
ca: Llista de totes les capes

en: list all markers
ca: llista tots els marcadors

en: loading map - please wait...
ca: s'està carregant el mapa - espereu...s

en: longitude
ca: longitud

en: map
ca: mapa

en: map type and ID
ca: tipus de mapa i identificador

en: map.project-osrm.org (based on OpenStreetMap, worldwide)
ca: map.project-osrm.org (basada en OpenStreetMap, mundial)

en: mapnik (for normal routing using car, bicycle or foot)
ca: mapnik (per a rutes normal en cotxe, bicicleta o a peu)

en: maps
ca: mapes

en: marker
ca: marcador

en: marker name
ca: nom del marcador

en: markers
ca: marcadors

en: maximum image width (px)
ca: Amplada màxima de la imatge (px)

en: maximum number of markers to display in the list
ca: nombre màxim de marcadors que cal mostrar en la llista

en: metric (kilometer)
ca: mètric (quilòmetre)

en: metric (km)
ca: mètric (km)

en: mobile optimized maps through use of native javascript instead of jQuery
ca: mapes de mòbil optimitzats mitjançant l'ús de Javascript natiu en lloc de jQuery

en: mobile web app support for fullscreen maps and optimized mobile viewport
ca: suport aplicació web mòbil per als mapes a pantalla completa i optimitzat per mobile viewport

en: more information
ca: més informació

en: move markers
ca: mou els marcadors

en: multi layer map
ca: mapa de capa múltiple

en: name
ca: nom

en: never (ignore changes in the view)
ca: cap (ignora els canvis en la vista)

en: no link
ca: sense enllaç

en: not assigned to a layer
ca: no s'ha assignat a cap capa

en: not available on multi layer maps
ca: no disponible en mapes multicapa

en: onChange (refresh when the file is loaded and whenever the Link parameters change)
ca: onChange (es refresca quan el fitxer es carrega i quan els paràmetres de l'enllaç canvien)

en: onExpire (refresh the file when the expiration time is reached)
ca: onExpire (es refresca el fitxer quan s'arriba a l'hora d'acabament)

en: onInterval (refresh every n seconds (specified in refreshInterval)
ca: onInterval (refresca cada n segons (especificat a refreshInterval)

en: onRequest (refresh the file only when the user explicitly requests it)
ca: onRequest (es refresca el fitxer solament quan l'usuari ho sol·licita explícitament)

en: onStop (after camera movement stops)
ca: onStop (quan els moviments de la càmera s'aturen)

en: onStop (refresh the file n seconds after movement stops, where n is specified in viewRefreshTime)
ca: onStop (refresca el fitxer en n segons després que els moviments s'acabin, on n s'especifica en viewRefreshTime)

en: opacity (stroke opacity)
ca: opacitat (opacitat del traç)

en: open
ca: obre

en: open popup
ca: obre una finestra emergent

en: openrouteservice.org (based on OpenStreetMap, Europe only)
ca: openrouteservice.org (basada en OpenStreetMap, Europe solament)

en: optimized zoom control design
ca: disseny de control de zoom optimitzat

en: option to remove MapsMarker.com backlinks
ca: opció per eliminar els enllaços de retorn de MapsMarker.com

en: or
ca: o

en: or paste coordinates here
ca: o enganxeu les coordenades aquí

en: page
ca: pàgina

en: please click here to renew your access to plugin updates and support
ca: si us plau feu clic aquí per renovar el seu accés a les actualitzacions del connector i suport

en: please get a valid license key to activate the pro version
ca: Si us plau, obtingui una clau de llicència vàlida per activar la versió Pro

en: please rate this plugin on wordpress.org
ca: valoreu aquesta extensió a wordpress.org

en: please review this plugin on wordpress.org
ca: reviseu aquesta extensió a wordpress.org

en: powered by
ca: funciona amb

en: preview
ca: avanç

en: publish
ca: publicar

en: put in front of popup-text
ca: posa al davant del text de la finestra emergent

en: rate plugin
ca: valora l'extensió

en: released on
ca: publicat el

en: remote editor
ca: editor remot

en: remove message
ca: suprimeix el missatge

en: route for bicycles
ca: ruta per a bicicletes

en: route for pedestrians
ca: ruta per a vianants

en: search for markers on frontend
ca: recerca de marcadors en el frontend

en: shortest route
ca: ruta més curta

en: show
ca: Mostra

en: show API links
ca: mostra els enllaços API

en: show all markers
ca: mostra tots els marcadors

en: show examples
ca: mostrar exemples

en: show fewer icons
ca: mostra menys icones

en: show live demo on mapsmarker.com
ca: mostrar demostració en viu en mapsmarker.com

en: show map
ca: mostra el mapa

en: show markers assigned to this layer
ca: mostra els marcadors assignats a aquesta capa

en: show more icons
ca: mostra més icones

en: show or hide drop down menu for Leaflet Maps Marker in Wordpress Admin Bar
ca: mostra o amaga el menú desplegable del Leaflet Maps Marker a la barra d'administració del WordPress

en: shows a widget on the admin dashboard which displays latest markers and blog posts from mapsmarker.com
ca: mostra un giny al tauler d'administració el qual llista les darreres entrades i marcadors de mapsmarker.com

en: single layer map
ca: mapa de capa simple

en: standard icon
ca: Icona estàndard

en: start installation
ca: iniciar la instal·lació

en: stroke (whether to draw stroke along the path. Set it to false to disable borders on polygons or circles)
ca: traç (ja sigui per dibuixar el traç al llarg del camí. Estableix a fals per a des-habilitar les fronteres de polígons i cercles)

en: submit
ca: envia

en: support for Google Street View
ca: suport per a Google Street View

en: support for IE10 touch devices
ca: suport a dispositius tàctils IE10

en: support for Metro apps
ca: suport per a aplicacions Metro

en: support for Wikitude AR launchlinks
ca: suport per als Wikitude AR launchlinks

en: support for displaying KML files
ca: suport per a la visualització d'arxius KML

en: support for geocoding services other than Google Places
ca: suport als serveis de geocodificació que no siguin de Google Places

en: support for permalinks
ca: suport als permalinks

en: support for pro users
ca: suport als usuaris pro

en: switch to advanced editor
ca: canvia a un editor avançat

en: switch to simplified editor
ca: Canvia a un editor simplificat

en: translations
ca: traduccions

en: true
ca: vertader

en: unassigned
ca: sense assignar

en: update
ca: actualitzar

en: update existing markers/layers
ca: actualitzar marcadors/capes esxitents

en: update icon for all markers
ca: actualitza la icona de tots els marcadors

en: update settings
ca: actualitzar la configuració

en: updated by
ca: l'ha actualitzat el

en: updated on
ca: actualitzat el

en: upload
ca: pujar

en: upload icon button & custom icon directory
ca: pujar icona del botó i directori de la icona personalitzat

en: upload new icon
ca: carregar nova icona

en: use custom images
ca: utilitzar imatges personalitzades

en: use custom shadow (please enter URL below)
ca: utilitzar ombra personalitzat (si us plau escrigui la URL a sota)

en: use default images
ca: utilitzar imatges personalitzades

en: use default shadow
ca: utilitzar ombra per defecte

en: use this marker to center the layer
ca: usa el marcador per centrar la capa

en: v%1s is used in the free version
ca: v%1s s'utilitza en la versió gratuïta

en: via GeoRSS - please use RSS Reader like http://google.com/reader for example
ca: s

en: view blogpost for current version
ca: veure blogpost de la versió actual

en: view existing markers/layers
ca: veure els marcadors/capes existents

en: visible for admins only
ca: visible per als administradors només

en: weight (stroke width in pixel)
ca: pes (gruix del traç en píxels)

en: yes
ca: sí

en: yournavigation.org (based on OpenStreetMap, worldwide)
ca: yournavigation.org (basada en OpenStreetMap, mundial)
